Satrapová: První půle byla z říše snů, už se mohl pískat konec

foto ČR - Švédsko, utkání skupiny B mistrovství světa házenkářek, 5. prosince v německém Bietigheimu. Zleva Iveta Luzumová z ČR a Anna Lagerquistová ze Švédska.

Bietigheim-Bissingen (Německo) - Brankářka Lucie Satrapová podržela české házenkářky na mistrovství světa v Německu v zápase se Švédskem několika výbornými zákroky, ale na výhru to nestačilo. Ve třetím utkání ve skupině svěřenkyně kouče Jana Bašného poprvé prohrály v poměru 32:36, přestože v první půli vedly o pět branek. Satrapová novinářům řekla, že úvodní poločas byl z říše snů.

Češky pětibrankový náskok kvůli vlastním chybám neudržely a už do šaten odcházely pouze s dvougólovým vedením. Švédky ho rychle smazaly a potom vysunutou obranou zápas otočily. "Švédky byly k poražení. Prohra je velké zklamání, měly jsme na ně," uvedla Satrapová.

Podle ní byl první poločas jako z říše snů. "Tam už se měl pískat konec a druhou půlku jsme ani neměly hrát. V ní rozhodla naše špatná obrana, technické chyby a taky nám nepomohla oslabení. Bylo to jedno s druhým," řekla brankářka, která působí ve švédském Kristianstadu.

V zápase předvedla výborné zákroky. Podle trenéra Bašného to byla právě Satrapová, která držela šance Češek na výhru, avšak ve druhé půli chyběla obrana. "Nezískali jsme žádný míč. Buď to chytla Lucka, nebo se Švédky netrefily, jinak to byl gól," řekl Bašný. Satrapová ale své zásahy po zápase nijak neřešila. "Kéž by jich bylo více," uvedla zklamaně.

Češky mají ve skupině v Bietigheimu-Bissingenu dvě výhry s Argentinou a Polskem a porážku se Švédskem. Zatím nemají jistý postup, protože se skupina může zamotat. Do osmifinále postoupí čtyři týmy z šesti. České házenkářky čekají ještě obhájkyně titulu Norky a Maďarky, alespoň v jednom z těchto zápasů potřebují bodovat.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 5:00 -1°C

Celá předpověď