Satoranský se ještě o budoucím angažmá nerozhodl, slovo bude mít i rodina

foto Ilustrační foto - Basketbalista Tomáš Satoranský na archivním snímku z dob svého působení v New Orleans.

Praha - Basketbalista Tomáš Satoranský se ještě nerozhodl, kde bude v příští sezoně působit. Třicetiletému rozehrávači skončí 30. června smlouva s Washingtonem Wizards v NBA a podle médií by o jeho služby stály přední evropské kluby v čele Barcelonou. Právě odsud reprezentační kapitán před šesti lety do zámoří odešel.

"Fanoušci si musí počkat. Rozhodnutí ještě nepadlo," řekl Satoranský při setkání s novináři během dnešního odpočítávání 100 dní do startu národního týmu na mistrovství Evropy. "Sám bych chtěl mít jasno co nejdřív, ale v NBA začíná přesun na volný trh později než v Evropě, takže je pořád brzo. V mé hlavě rozhodnutí nepadlo, takže zatím nemám co nabídnout," uvedl.

Satoranský zahájil po odchodu z Chicaga svou šestou sezonu v NBA v New Orleans, kde se však neprosadil a putoval přes Portland do San Antonia. Spurs ho po jednom utkání vyplatili ze smlouvy a Satoranský se vrátil jako volný hráč do Wizards, s nimiž podepsal smlouvu do konce června. Podle regulí NBA nesmí žádný hráč do konce smlouvy jednat s jiným týmem.

"Je to docela striktní. Jak agenti, tak lidé kolem týmu musí počkat do 1. července, kdy se otvírá volný trh a týmy mohou jednat. I pro ně je to těžké, protože 23. června je draft a všichni se soustředí na to, jaké hráče vzít a budovat tým kolem nich," řekl Satoranský.

Sám zvažuje všechny možnosti. "NBA je pro mě každým rokem těžší, protože tam jdou stále mladší hráči. Trend posledních let navíc je dávat šanci mladým hráčům. To také dřív nebylo," podotkl reprezentační kapitán.

Hlavní roli v rozhodnutí o budoucnosti bude hrát také rodina. Během posledního působení ve Washingtonu byl Satoranský měsíc a půl bez manželky a dětí, které zůstaly v New Orleans.

"Situace se pro mě změnila, než když jsem do NBA šel. Mám dvě děti a pro rodinu je náročné, když ta stabilita neexistuje. Ta už pro mě v NBA nikdy nebude a je to další z faktorů, o kterých se bavíme. Ještě žádné finální rozhodnutí nepadlo. Všechny tyhle věci probíhají v mé hlavě, ale i v konverzaci s manželkou," řekl odchovanec USK Praha.

Barcelona, kde Satoranský působil v letech 2014 až 2016, stojí podle spekulací serveru Home of glory také o dalšího českou hvězdu Jana Veselého. Reprezentační kapitán uznal, že by ho možná spolupráce lákala.

"Samozřejmě by to byl jeden z faktorů, který by mi udělal radost a zvažoval bych to o to víc. S Honzou Veselým jsme měli jednou šanci hrát mimo reprezentaci ve Washingtonu Wizards, ale pak to nevyšlo. Naše spolupráce je pro týmy v Evropě lákadlem. Je to ale jeho rozhodnutí. O to víc, když vlastně sám za sebe nemám stále jasno," dodal Satoranský.

Komplikovaná sezona v NBA zvýšila Satoranského hlad uspět na ME

Za velmi komplikovanou etapu, která však umocnila jeho hlad po úspěchu na zářijovém mistrovství Evropy, označil basketbalista Tomáš Satoranský uplynulou sezonu v NBA. Třicetiletý rozehrávač, který zahájil po výměně z Chicaga sezonu v New Orleans, následně putoval do Portlandu a San Antonia, až zakončil ročník ve Washingtonu. Zde dostal největší prostor na hřišti v celé sezoně.

"Konec dobrý, všechno dobré? Je hezké, když to takhle vnímáte po sezoně, v níž se vám nedaří a je to pro vás mentálně složité," řekl Satoranský při setkání s novináři během dnešního odpočítávání 100 dní do startu národního týmu na ME

"Sezona mi vůbec nevyšla. Když se budeme bavit o angažmá v New Orleans, myslím, že zájem týmu nebyl takový, jakým se prezentovali na začátku sezony. Po pár měsících jsme cítili, že nastane nějaká změna. I s agentem jsme ji chtěli," řekl reprezentační kapitán.

Ve Washingtonu začínal před šesti lety své působení a hrál zde i v letech 2016 až 2019. "Jsem rád, že jsme se rozhodli pro něj. Sedlo mi to tam. Byl jsem připravený a jsem rád, že Washington zamotal s mým rozhodnutím," řekl Satoranský.

Po náročných měsících měl hlavně za cíl získat zpět chuť do basketbalu. Ve Washingtonu odehrál 22 zápasů a zaznamenal průměry 4,9 bodu a 4,9 asistence. "Washington mi dovolil hrát hru, kterou umím nejlépe a se spoluhráči jsme si sedli. Je tam hodně mezinárodních hráčů a hrál jsem po osmi letech také s Kristapsem Porzingisem. Na ten měsíc a půl vzpomínám dobře," uvedl Satoranský.

Po sezoně se chtěl věnovat rodině, která zůstala během jeho působení ve Washingtonu v New Orleans. Nyní už zahájil individuální přípravu před reprezentačním srazem. Český národní tým čekají kvalifikační zápasy o postup na mistrovství světa. Prvního července hostí Bosnu a Hercegovinu a o tři dny později sehraje duel v Litvě. Satoranský by u toho neměl chybět.

"Jsem připravený se do kvalifikace zapojit a snad vše vyjde. Mám to tak vždy. Když hraju v létě v reprezentaci, hlad je velký. Člověk to vnímá trochu jinak, když reprezentuje svou zemi. Je to i dané sezonou, která byla komplikovaná a podpořila ještě víc můj hlad," řekl rodák z Prahy.

Zkušený rozehrávač se těší i na zářijový na evropský šampionát, v němž Češi hostí v Praze jednu ze základních skupin. "Doufáme, že to bude na ME náš vrchol. Všechny naše úspěchy jsme zatím dosáhli mimo Česko, takže věřím, že se nám může dařit i před vlastními diváky," dodal Satoranský.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 7. července 2022

Očekáváme v 9:00 16°C

Celá předpověď