SANA: Izrael zaútočil na vojenské pozice u syrského Halabu

foto Ilustrační foto - Izraelský nálet na íránské cíle u Damašku v Sýrii

Damašek - Izraelské rakety zasáhly syrské vojenské pozice severně od letiště Najrab na předměstí Halabu, informovala syrská státní média. Letecké údery podle nich způsobily jen materiální škody. Izrael zatím údajné nálety nijak nekomentoval.

"Sionistický nepřítel...mířil na jedno z našich vojenských zařízení na sever od letiště Najrab, způsobil jen materiální škody," uvedl syrská státní agentura SANA s odvoláním na nejmenovaný vojenský zdroj.

Izrael před pár dny ostřeloval i pozice syrské armády v provincii Kunajtra, která hraničí s Izraelem okupovanou oblastí Golanských výšin. I tyto nálety si podle syrské strany vyžádaly jen menší materiální škody.

Napětí v oblasti se vystupňovalo kvůli postupu syrské armády na jihozápadě Sýrie, kde v posledních třech týdnech syrský režim dobyl z rukou povstalců velkou část území. Syrskou armádu podporuje Rusko. Izrael znepokojuje přítomnost syrské armády poblíž hranic a obává se také blízkosti jemu nepřátelských íránských jednotek, které jsou spojencem syrské vlády. Izrael v minulosti přiznal útoky na íránské cíle v Sýrii.

Nejnovější incidenty mezi Izraelem a Sýrii se často odehrávají v oblasti Golanských výšin. Dvě třetiny této oblasti okupuje Izrael, který je obsadil během dvou válek v roce 1967 a v roce 1973, roku 1981 je v rozporu s rezolucemi OSN anektoval. Východ Golan je syrský a na části Golan je nárazníkové pásmo kontrolované silami OSN UNDOF.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 21. října 2018

Očekáváme v 19:00 10°C

Celá předpověď