San Sebastian se dotáhl na vedoucí Barcelonu s Realem

foto Fotbal, brankář, výkop - ilustrační foto.

Madrid - Fotbalisté San Sebastianu ve dvanáctém kole španělské ligy vyhráli 2:1 na hřišti Granady a bodově se dotáhli na vedoucí dvojici Barcelona, Real Madrid. Oba velkokluby však mají k dobru vzájemný zápas, který byl odložen na prosinec.

O výhře hostů rozhodl dvěma góly Cristian Manzanera. Na jeho první zásah ještě dokázal odpovědět Álvaro Vadillo, ale druhý z 89. minuty o výsledku rozhodl. San Sebastian je v tabulce třetí za první Barcelonou a druhým Realem, naopak Granada po druhé porážce za sebou promarnila šanci ujmout se vedení.

Pamplona si poradila 4:2 s Alavésem, hned tři góly padly z penalt. V nastavení úvodního poločasu zvýšil z prvního pokutového kopu na 3:1 domácí 4:1 Roberto Torres, chvíli po přestávce snížil Lucas Lucas Pérez, který se trefil v šestém utkání za sebou, ale pojistku z další penalty přidal vzápětí Juan Villar.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo:

Valladolid - Mallorca 3:0 (40. Fernández, 50. Ünal z pen., 90.+3 Ramírez), Villarreal - Bilbao 0:0, Pamplona - Alavés 4:2 (20. García, 26. Chimy Ávila, 45.+6 Torres z pen., 55. Villar z pen. - 27. Laguardia, 51. Pérez z pen.), Leganés - Eibar 1:2 (6. En-Nesjrí - 17. Charles, 84. Kike), Vigo - Getafe 0:1 (37. Kenedy), Granada - San Sebastian 1:2 (36. Vadillo - 21. a 89. Manzanera).

1. FC Barcelona 11 7 1 3 29:14 22
2. Real Madrid 11 6 4 1 21:9 22
3. San Sebastian 12 7 1 4 20:13 22
4. Atlético Madrid 12 5 6 1 12:7 21
5. FC Sevilla 12 6 3 3 15:13 21
6. Granada 12 6 2 4 19:15 20
7. Getafe 12 5 4 3 18:15 19
8. Villarreal 12 5 3 4 25:16 18