Samsung představil nový telefon Galaxy Note 20

foto Nový chytrý telefon Samsung Galaxy Note 20.

San Francisco - Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung Electronics dnes představil svůj nový chytrý telefon Galaxy Note 20. Firma doufá, že jí nový model pomůže v boji s čínským konkurentem Huawei a americkým rivalem Apple. Samsung dnes předvedl rovněž novou verzi svého ohebného telefonu Z Fold 2.

Nový Galaxy Note 20 se začne 21. srpna prodávat ve zhruba sedmi desítkách zemí. Na českých webových stránkách Samsungu si lze přístroj již nyní předobjednat, cena jeho základní verze činí 25.990 Kč.

Nový model má úhlopříčku 17 centimetrů. Nabízí podporu sítí páté generace (5G), vylepšené pero S-Pen či přístup k více než stovce videoher v rámci spolupráce s cloudovou službou Xbox společnosti Microsoft, napsala agentura Reuters.

Trh s chytrými telefony se nyní podle Reuters začíná zotavovat z útlumu způsobeného koronavirovou krizí. "Pro uvedení nového luxusního přístroje na trh je to vzhledem k obtížnému konkurenčnímu a ekonomickému prostředí obtížné období," upozornil analytik Paolo Pescatore ze společnosti PP Foresight Tech. Dodal, že některé kupce by mohla odradit vysoká cena nového telefonu Galaxy Note 20.

Samsung ve druhém čtvrtletí podle výzkumné společnosti IDC zaznamenal pokles dodávek chytrých telefonů o 29 procent. Z prvního místa na trhu ho tak odsunul konkurent Huawei, jehož dodávky se snížily pouze o pět procent. Apple zůstal na třetím místě a zvýšil dodávky o 11 procent.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je čtvrtek 28. ledna 2021

Očekáváme v 5:00 1°C

Celá předpověď