Šampionem Salonu vín je pro příští rok Rulandské modré z Bzence

foto Odborná porota vybírala 4. prosince 2019 ve Valticích na Břeclavsku nejlepší víno ČR pro rok 2020 a složení Salonu vín, která budou celoročně přístupná k degustaci ve sklepech valtického zámku. Na snímku ředitel Zámeckého vinařství Bzenec Bořek Svoboda prezentuje vítězné víno - Rulandské modré, 2017, řada EGO, výběr z hroznů.

Valtice (Břeclavsko) - Šampionem Salonu vín - národní soutěže vín 2020 zvolila výběrová komise Rulandské modré, 2017, řada EGO, výběr z hroznů ze Zámeckého vinařství Bzenec. Pořadatelé soutěže to oznámili na tiskové konferenci po skončení hodnocení.

"Ruční sběr, desetidenní kvašení v otevřené nádobě a roční školení v nových barikových sudech dalo vzniknout vínu se světlejší rubínovou barvou a příjemnou viskozitou. Ve vůni jsou cítit sušené brusinky, švestky a lehký nádech sladkého koření v závěru. V chuti je elegantní, lehce kořenité s příjemnou kyselinkou a dlouhým závěrem," popsal vítězné víno hlavní enolog Zámeckého vinařství Bzenec Zbyněk Žiška. Je to už sedmý titul šampiona pro tohoto výrobce.

Největší soutěže vín v České republice se letos zúčastnilo 2400 českých a moravských vín, což je o téměř 300 více než loni. "Velmi nás těší vzrůstající zájem o soutěž nejenom ze strany vinařů, kteří se přímo se svými víny účastní soutěže, ale také následně ze strany návštěvníků expozice Salonu vín," uvedl ředitel Národního vinařského centra Pavel Krška.

Slavnostní vyhlášení kompletního složení Salonu vín 2020, tedy i složení degustační expozice stovky nejlepších moravských a českých vín pro rok 2020, se uskuteční 5. února ve Valticích. Nová kolekce Salonu vín 2020 bude pro veřejnost otevřena od čtvrtka 6. února. Současná expozice zůstane přístupná do 14. prosince letošního roku.

Celoročně je ve Valticích prezentováno 100 nejlepších vín s oceněním Zlatá medaile Salonu vín. Mimo to jsou v krátkodobých prezentacích nabízena vína s oceněním Stříbrná medaile Salonu vín, vína oceněná na zahraničních soutěžích nebo mladá růžová vína. Součástí expozice je také Síň slávy vinařství ČR.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je středa 12. srpna 2020

Očekáváme v 5:00 17°C

Celá předpověď