Šampionem Salonu vín je letos Ryzlink vlašský z Klentnice

foto Šampionem Salonu vín - národní soutěže vín se stal 7. prosince ve Valticích na Břeclavsku Ryzlink vlašský, 2016, pozdní sběr od společnosti Nové vinařství z Drnholce na Břeclavsku. Na snímku je Petr Ptáček, ředitel a technolog vítězného vinařství.

Valtice (Břeclavsko) - Šampionem Salonu vín - národní soutěže vín se stal Ryzlink vlašský, 2016, pozdní sběr od společnosti Nové vinařství z Drnholce na Břeclavsku. Celkem bylo v soutěži 2020 vín, odborná porota vybírala z finálové dvoustovky. ČTK to řekli organizátoři soutěže.

Šampiona Salonu vín - národní soutěže vín vybírala 7. prosince ve Valticích na Břeclavsku odborná porota z finálové dvoustovky vzorků. Celkem bylo v soutěži 2020 vín. Na snímku je degustátorka Libuše Vrbová. Vítězné víno je z viniční tratě Bavorsko v obci Klentnice. "Jedná se o naši novou vinici v obci Klentnice na Pálavě. Trať Bavorsko je v nadmořské výšce 360 až 390 metrů nad mořem. Patří mezi jednu z našich nejvýše položených vinic, díky čemuž má nezaměnitelné terroir. Jedná se o typický pálavský ryzlink vlašský s medovo-grepovou aromatikou i chutí," uvedl ředitel Nového vinařství Petr Ptáček.

Podle ředitele Národního vinařského centra Pavla Kršky zvítězil Ryzlink vlašský ve finální subkomisi pro výběr šampiona poměrně přesvědčivě. "Všechna vína v hodnocení finální subkomise byla opravdu špičková a o to cennější je titul šampion pro toto víno," uvedl Krška.

Šampiona Salonu vín - národní soutěže vín vybírala 7. prosince ve Valticích na Břeclavsku odborná porota z finálové dvoustovky vzorků. Celkem bylo v soutěži 2020 vín. Slavnostní vyhlášení kompletního složení Salonu vín 2018, vítězů jednotlivých kategorií a nejlepší kolekce se uskuteční 26. ledna ve Valticích. Nová kolekce Salonu vín 2018 bude pro veřejnost otevřena od soboty 27. ledna 2017. Nynější degustační expozice Salonu vín ČR 2017 bude otevřena do letošního 16. prosince.

Celoročně je zde prezentováno 100 nejlepších vín s oceněním Zlatá medaile Salonu vín. Mimo to jsou v krátkodobých prezentacích nabízena vína s oceněním Stříbrná medaile Salonu vín, vína oceněná na zahraničních soutěžích nebo mladá růžová vína. Součástí expozice je také Síň slávy vinařství ČR.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 21. října 2018

Očekáváme v 3:00 9°C

Celá předpověď