Samková po zisku olympijského bronzu vyhrála v La Molině závod SP

foto Bronzová olympijská medailistka, snowboardistka Eva Samková.

Praha - Eva Samková vyhrála první závod Světového poháru ve snowboardcrossu po zisku bronzové medaile na olympijských hrách v Pchjongčchangu. V La Molině si připsala devátý triumf v seriálu SP v kariéře. Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká naopak poprvé v sezoně nevyhrála kvalifikaci závodu Světového poháru na snowboardu. V tureckém Kayseri dnes skončila po dvou kvalifikačních jízdách v paralelním obřím slalomu slalomu třetí.

Samková, olympijská vítězka ze Soči a bronzová z nedávno skončených her v Koreji, v sezoně zvítězila podruhé. V lednu nenašla Samková přemožitelku v tureckém Erzurumu.

"Ve všech jízdách jsme jezdily společně a ve finále jsem jela najednou z první klopenky první a čekala jsem, kdy už mě dojedou. Pořád mě nedojížděly, tak jsem ráda, že jsem vyhrála o dost," řekla Samková a dodala: "Jsem velice spokojená a je super, že to po olympošce takhle pokračuje."

Z páteční kvalifikace postoupila Samková z druhého místa. Ve čtvrtfinále si dojela pro bezpečný postup za Nelly Moenneovou Loccozovou z Francie a stejně skončilo i semifinále. "Nechali nás vždycky hrozně vycukat na startu," řekla svěřenkyně Marka Jelínka, proč hůř startovala. V semifinále se ale po povedeném manévru při nájezdu do klopené zatáčky posunula z třetího na druhé místo.

Ve finále Samková naopak odstartovala dobře, na zvlněné části se dostala před soupeřky a s velkým náskokem si dojela pro první místo. "Přes handicap s rameny a menší sílu se jí povedl start. Byla v první zatáčce první a vedení si postupně navyšovala, až s přehledem projela cílovou čáru," řekl trenér Jelínek.

Čtyřiadvacetiletá česká snowboardistka se díky zisku 1000 bodů posunula na šesté místo v celkovém pořadí, ale už nemá šanci zaútočit na pohárové prvenství. Kvůli zraněnému ramenu a přípravě na olympiádu Samková vynechala šest závodů. Do konce zimy se pojedou ještě dva.

V čele hodnocení disciplíny je olympijská vítězka Michela Moioliová z Itálie, která v skončila v La Molině po pádu ve čtvrtfinále.

Ledecká nevyhrála kvalifikaci Světového poháru na snowboardu

Ledecká vyhrála osm kvalifikací v řadě, včetně té před týdnem na olympiádě v Pchjongčchangu, kde si poté dojela pro zlatou medaili. Nyní v Kayseri ale byla třetí po první jízdě v červené dráze a stejné místo obsadila i v součtu časů s jízdou v modré. Ztratila skoro vteřinu na vítěznou Milenu Bykovovou z Ruska. Druhá v kvalifikaci skončila Rakušanka Daniela Ulbingová.

Ledecká startuje poprvé po olympijských hrách, na kterých získala dvě zlata. Vedle snowboardu vyhrála i lyžařský superobří slalom.

Čeští běžci na lyžích ve sprintu SP v kvalifikaci neuspěli

Čeští běžci na lyžích neprošli v dnešním sprintu volnou technikou na Světovém poháru v Lahti kvalifikací. Petra Nováková a Luděk Šeller obsadili shodně 47. místo, Kateřina Beroušková, která se na olympijských hrách v Pchjongčchangu probojovala do vyřazovacích bojů, skončila na 48. příčce. Michal Novák byl jednapadesátý.

Kvalifikaci mužů ovládl vedoucí muž průběžného pořadí SP Johannes Hösflot Klaebo z Norska. Ženám dominovala Hanna Falková ze Švédska. Šellera od postupu do finálové třicítky dělilo 2,21 sekundy, Novákové scházely čtyři sekundy.

Skikrosařka Kučerová dojela na SP v Rusku osmá

Česká skikrosařka Nikol Kučerová obsadila osmé místo v závodu Světového poháru v Solněčné Dolině v Rusku. Zvítězila Švýcarka Fanny Smithová, bronzová medailistka z olympijských her v Pchjongčchangu a úřadující vicemistryně světa.

Závody SP ve snowboardcrossu v La Molině (Španělsko):

Muži: 1. Hämmerle, 2. Douschan (oba Rak.), 3. Perathoner (It.), ...v kvalifikaci 36. Kubičík, 42. Vintr (oba ČR).

Průběžné pořadí SP (po 10 z 12 závodů): 1. Vaultier (Fr.) 6520, 2. Hämmerle 4840, 3. Pullin (Austr.) 4696, ...41. Kubičík 491,9, 71. Vintr 45,9, 79. M. Koudelka (ČR) 30,1.

Ženy: 1. Samková (ČR), 2. Moenneová Loccozová, 3. Bankesová (obě Fr.).

Průběžné pořadí (po 10 z 12 závodů): 1. Moioliová (It.) 6810, 2. Trespeuchová (Fr.) 5890, 3. Bankesová 5600, ...6. Samková 3160, 37. Hopjáková 335, 42. Veselková 175, 51. Louthanová (všechny ČR) 24.

Závod SP v akrobatickém lyžování v Solněčné Dolině v Rusku - skikros:

Muži: 1. Lenherr (Švýc.), 2. Drury (Kan.), 3. Chapuis (Fr.).

Průběžné pořadí (po 9 z 11 závodů): 1. Bischofberger (Švýc.) 457, 2. Chapuis 389, 3. Fiva (Švýc.) 309.

Ženy: 1. Smithová (Švýc.), 2. Phelanová (Kan.), 3. Ofnerová (Rak.), ...8. Kučerová (ČR).

Průběžné pořadí (po 9 z 11 závodů): 1. Näslundová (Švéd.) 770, 2. Smithová 479, 3. Zacherová (Něm.) 474, ...18. Kučerová 112.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 20. září 2018

Očekáváme v 19:00 25°C

Celá předpověď