Salač odstartuje v Brně ze sedmé řady, nejrychlejší byl Fernández

foto Kvalifikace na Velkou cenu České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů, 8. srpna 2020 v Brně Kvůli opatřením souvisejících s nemocí covid-19 se závod jede bez diváků, omezený přístup mají i média.

Brno - Filip Salač obsadil v kvalifikaci na motocyklovou Velkou cenu České republiky v Brně 20. místo a v neděli odstartuje do závodu čtvrtého dílu mistrovství světa ze sedmé řady. V kategorii Moto3 byl nejrychlejší Španěl Raul Fernández, který si zajistil premiérovou pole position v kariéře. V královské MotoGP kvalifikaci překvapivě ovládl Johann Zarco z Francie.

Osmnáctiletý Salač si z tréninků nedokázal zajistit postup do hlavní kvalifikace a musel v první části bojovat o čtyři postupová místa. Dlouho se držel na třetí pozici, ale v samotném závěru klesl s časem 2:10,030 na šesté místo. Od čtvrtého Itala Andrey Migna jej dělilo 94 setiny sekundy.

Hlavní kvalifikaci poté ovládl Fernández, jenž byl nejrychlejší i v dopoledním třetím tréninku. Devatenáctiletý jezdec továrního týmu KTM uspěl i přesto, že s řadou dalších závodníků protaktizoval závěr kvalifikace a nestihl včas najet do posledního "rychlého" kola.

V první řadě na startovním roštu jej v neděli doplní Argentinec Gabriel Rodrigo a Tacuki Suzuki z Japonska, jenž vyhrál předchozí tři letošní kvalifikace v nejslabší kategorii. Lídr MS Španěl Albert Arenas byl sedmý.

V kategorii MotoGP si nejlepší výchozí pozici vybojoval Zarco, který zajel čas 1:55,687 a o tři desetiny sekundy dokázal porazit krajana a lídra šampionátu Fabia Quartarara, který ovládl oba předešlé závody MS. V první řadě je doplní Ital Franco Morbidelli.

Kvalifikace na Velkou cenu České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů:

Moto3: 1. Fernández (Šp./KTM) 2:08,372, 2. Rodrigo (Arg./Honda) -0,211, 3. Suzuki (Jap./Honda) -0,336, ...20. Salač (ČR/Honda) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Zarco (Fr./Ducati) 1:55,687, 2. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,303, 3. Morbidelli (It./Yamaha) -0,311.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 22. září 2020

Očekáváme v 5:00 13°C

Celá předpověď