Salač odstartuje do motocyklové Velké ceny Aragonie jako jedenáctý

foto Motocyklista Filip Salač skončil jedenáctý v kvalifikaci třídy Moto3 na Velkou cenu Aragonie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Alcaňizu.

Alcaňiz (Španělsko) - Motocyklista Filip Salač odstartuje do nedělní Velké ceny Aragonie ze čtvrté řady. Devatenáctiletý jezdec po druhém a šestém místě v pátečních trénincích těsně zaostal v kvalifikaci za elitní desítkou a dosáhl jedenáctého času. Pole position v Moto3 si podruhé v sezoně vyjel Jihoafričan Darryn Binder.

Salač po úspěšném pátku zajel v dnešním třetím tréninku dvacátý čas a musel už do první kvalifikace. V ní byl druhý a postoupil mezi nejrychlejších osmnáct jezdců. "V druhé kvalifikaci jsem se chtěl chytit, ale před dlouhou rovinkou jsem musel předjet ještě pomalejšího jezdce. Pak jsem neměl slipstream a nakonec on ještě předjel mě. Tam jsem bohužel ztratil třeba tři desítky. I tak jsem spokojený, motocykl funguje dobře, předjíždět mohu také v pohodě, takže už se těším na zítra," uvedl v tiskové zprávě Salač.

Člen stáje CarXpert Prüstel zaostal za Binderem o 751 tisícin sekundy. V Alcaňizu, kde nedělní závod nejslabší kubatury odstartuje v 11:00, může vylepšit dosavadní 17. místo v hodnocení mistrovství světa. Jeho lídr Španěl Pedro Acosta skončil v kvalifikaci devátý a bude na roštu ve třetí řadě.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 28. května 2022

Očekáváme v 9:00 15°C

Celá předpověď