Sagan dostal pokutu za porušení zákazu vycházení a zranění policisty

foto Slovenský cyklista Peter Sagan (na snímku z 6. října 2020).

Monako - Cyklista Peter Sagan dostal u soudu v Monaku pokutu 5000 eur za dubnový incident, při němž v době přísných covidových restrikcí porušil zákaz vycházení a opilý při potyčce zranil policistu. Slovenský reprezentant, jenž se momentálně připravuje v Argentině na novou sezonu, se za své chování omluvil.

"Chtěl bych vyjádřit upřímnou omluvu. Byla to ošklivá zkušenost, která mě přinutila důkladně přemýšlet a dala mi cennou lekci. Opravdu mě ten incident mrzí, už se to nebude opakovat," uvedl Sagan na instagramu.

Podle francouzských médií došlo k incidentu 25. dubna, kdy policejní hlídka zastavila v noci v době zákazu vycházení auto, v němž cestoval Sagan a řídil ho jeho bratr. Hvězdný cyklista byl podle policejní zprávy silně pod vlivem alkoholu a při zatýkání se urputně bránil. Jednomu z policistů při tom způsobil zranění ruky.

Po vystřízlivění ve vazbě si Sagan na noční události údajně nepamatoval a za všechno se omlouval. Vedle pokuty 5000 eur musí zaplatit dalších 100 eur za porušení covidových opatření a uhradit odškodné 1500 eur.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je neděle 29. května 2022

Očekáváme v 9:00 14°C

Celá předpověď