Šafářová se s fanoušky rozloučí na turnaji v Praze

foto Tisková konference k tenisovému turnaji J&T Banka Prague Open, 19. března 2019 v Praze. Tenistka Lucie Šafářová dostala divokou kartu a na antuce ve Stromovce se tak na konci dubna rozloučí s českými fanoušky a možná i s celou kariérou.

Praha - Tenistka Lucie Šafářová si díky divoké kartě zahraje koncem dubna turnaj WTA v Praze. Finalistka grandslamového Roland Garros z roku 2015 se na antuce ve Stromovce rozloučí s českými fanoušky a možná i s celou kariérou. Jedničkou turnaje J&T Banka Prague Open bude Karolína Plíšková.

Dvaatřicetiletá Šafářová se chtěla rozloučit s kariérou v lednu na Australian Open, ale kvůli zraněnému zápěstí do Melbourne neodletěla. Poté ještě onemocněla, podstoupila operaci mandlí a nakonec se rozhodla, že se s tenisem rozloučí v Praze.

"Je to osudové a pěkné, že k tomu dojde v Praze," řekla Šafářová na tiskové konferenci. Na pražské Spartě slavila třikrát turnajový titul. V letech 2012 a 2013 zde ovládla akci série ITF a v roce 2016 triumfovala už v rámci okruhu WTA.

Vedle dvouhry bude hrát Šafářová i čtyřhru a její partnerkou bude Bethanie Matteková-Sandsová. S Američankou vyhrály v deblu pět grandslamů. "Jsem ráda, že přijala moje pozvání a bude na rozlučce po mém boku," řekla Šafářová.

Před turnajem v Praze se možná objeví v kvalifikaci turnaje ve Stuttgartu. "Abych se rozehrála," řekla levou rukou hrající Šafářová. Navíc ještě zvažuje, že zažádá o divokou kartu na French Open, kde před čtyřmi lety hrála finále.

Předchozí čtyři ročníky po povýšení pražského turnaje na okruh WTA měly tři domácí vítězky. Karolína Plíšková triumfovala v roce 2015, o rok později slavila Šafářová a loni za pomoci plných tribun zvedla trofej nad hlavu Petra Kvitová.

Pátý ročník se uskuteční s dotací 250 tisíc dolarů od 29. dubna do 4. května a Kvitová titul obhajovat nebude. Na akci této kategorie může startovat jen jedna hráčka světové desítky a letos jí bude aktuální sedmička Karolína Plíšková.

Mezi přihlášenými podle pořadatelů aktuálně nechybějí další české hráčky Kateřina Siniaková, Markéta Vondroušová či Barbora Strýcová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je sobota 21. září 2019

Očekáváme v 15:00 20°C

Celá předpověď