SAE a Čína upevňují kulturní vazby

foto Vizualizace čínského pavilonu

Týden kultury Spojených arabských emirátů (SAE) a Číny, pětidenní maraton virtuálních akcí na Všeobecné světové výstavě EXPO 2020 v Dubaji, chce budovat pevnější kulturní a ekonomický most mezi oběma zeměmi. Dalším cílem je posunout diplomatické a obchodní vazby na vyšší úroveň.

Součástí tohoto záměru je rovněž panelová diskuse nazvaná EXPO a muzejní kultura: Od Šanghaje po Dubaj.

"Vzhledem k tomu, že se svět snaží obnovit a zotavit v těžkých časech, nebyla mezikulturní výměna nikdy důležitější,“ uvedla viceprezidentka pro politické záležitosti EXPO 2020 a účastnice panelu Maha Gargaviová.

První kulturní týden SAE a Číny se uskutečnil v roce 2018 u příležitosti návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v SAE.

Čína byla hostitelem výstavy EXPO 2010 v Šanghaji a je také sídlem Světového muzea EXPO, jediného oficiálního muzea a dokumentačního centra na světě schváleným Mezinárodním úřadem pro výstavnictví (BIE). Ta je zcela věnováno těmto světovým výstavám.

Nadcházející, o rok odložené EXPO nabídne zúčastněným více než 190 zemím platformu pro prezentaci jejich historie, úspěchů, kultur a ambicí včetně Číny. Její pavilon ve tvaru tradiční čínské lucerny, který bude s rozlohou 4636 m2 patřit k těm největším, umožní návštěvníkům prozkoumat čínské dědictví vynálezů, inovací a technologií.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 20. března 2023

Očekáváme v 15:00 14°C

Celá předpověď