S plzeňskými fotbalisty poprvé trénovali Beauguel a Kayamba

foto Fotbalisté Plzně po dvoudenních funkčních testech absolvovali 5. ledna 2019 první společný trénink v novém roce. Kouči Pavlu Vrbovi byly k dispozici i posily Jean-David Beauguel, Joel Kayamba a Erik Pačinda, jenž s úřadujícími mistry trénoval už v závěru podzimu.

Plzeň - Fotbalisté Plzně po dvoudenních funkčních testech absolvovali první společný trénink v novém roce. Kouči Pavlu Vrbovi byly k dispozici i posily Jean-David Beauguel, Joel Kayamba a Erik Pačinda, jenž s úřadujícími mistry trénoval už v závěru podzimu.

Na začátku zimní přípravy chyběli obránce Radim Řezník a záložník Jan Kopic, kteří na konci roku podstoupili operace Achillovy šlachy, respektive kotníku. Mimo zůstávají i dlouhodobí marodi útočník Michael Krmenčík a záložník Daniel Kolář.

"Nechci teď spekulovat, ale podle mých informací by všichni hráči měli s námi odjet na soustředění do Španělska, kde by se měli zapojovat do plné zátěže, někteří víc, někteří míň," řekl Vrba na tiskové konferenci.

Francouzský útočník Beauguel do druhého celku prvoligové tabulky přišel ze Zlína, konžský záložník Kayamba z Opavy a slovenský ofenzivní hráč Pačinda z Dunajské Stredy.

Z hostování se do Plzně vrátili slovenský útočník Marek Bakoš (Trnava), stoper Jiří Piroch (Karviná) a brankář Jakub Šiman (Radotín). S A-týmem se připravují i záložník Pavel Šulc a útočník Tomáš Kepl z dorostu. Jediným dosavadním zimním odchodem je hostování stopera Tomáše Hájka v Mladé Boleslavi.

"Jsem spokojený, že kádr zůstal pohromadě. Podle mého názoru jsme doplnili o hráče, kteří nějakým způsobem zvýší kvalitu. Snažíme se i omladit kádr kvalitními hráči z české ligy," uvedl Vrba, který očekává zimní odchody.

"Před soustředěním už bude kádr trošku zúžen a po Španělsku dojdeme k nějakému číslu, které bude pravděpodobně 20 nebo 21 plus tři," přiblížil bývalý kouč české reprezentace.

Plzeňští sehrají první přípravné utkání v úterý proti třetiligovému Ústí nad Orlicí, v tréninkovém areálu v Luční ulici pak ještě v sobotu přivítají Sokolov a další tým z druhé nejvyšší soutěže Ústí nad Labem (17. ledna). O tři dny později Viktoria odletí na dvoutýdenní soustředění do španělské Málagy, kde jsou v plánu čtyři zápasy s dosud neznámými zahraničními soupeři.

Loni v zimě Západočeši absolvovali dvě zahraniční soustředění. "Zaprvé začíná soutěž dřív o 14 dní nebo i víc. Druhý důvod mám i to, že jet na dvě soustředění je trochu riskantní, protože ztratíte čtyři nebo pět dny mezi soustředěními. Vzpamatováváte se z cestování a připravujete se na další cestování, takže jsme zvolili tuto variantu. Také máme vyhřívaný trávník, který využijeme asi po návratu ze Španělska," řekl Vrba.

Obhájci titulu po podzimu ztrácí čtyři body na vedoucí Slavii a v únorové úvodním kole vyřazovací fázi Evropské ligy se utkají s Dinamem Záhřeb. "Plzeň má ty nejvyšší ambice v české lize i ambice v Evropské lize. Z tohoto pohledu pro nás tyto soutěže nekončí a chceme udělat všechno pro to, abychom byli úspěšní," prohlásil trenér Viktorie.

Hrát za Plzeň byl můj sen, teď je to realita, řekl Kayamba

Pro záložníka Joela Kayambu bylo působení v Plzni velkým snem, který se mu dnes splnil. Konžský fotbalista s úřadujícími mistry absolvoval první trénink a nový klub i spoluhráče si nemůže vynachválit.

Viktoria koupila Kayambu z Opavy už v záři, ale do konce podzimu ho ještě nechala ve slezském klubu na hostování. "Dneska to byl můj první trénink, dlouho jsem na to čekal a je to pozitivní. Jsem rád, že to dopadlo dobře" řekl Kayamba na tiskové konferenci slušnou češtinou.

"Hrát za Plzeň je pro mě velký krok. Byl to pro mě vždycky sen a dneska už to není sen, ale realita. Na to se moc těším," doplnil šestadvacetiletý krajní záložník.

Do České republiky přišel už v roce 2013 a postupně působil v Hlinsku, Příbrami, Hradci Králové, Pardubicích a Opavě, kde patřil k největším oporám. Viktorii bere jako výzvu a ocenění tvrdé práce.

"Pro mě je to velký krok, věřím tomu, že není poslední. Já začal níž, makal jsem, abych se dostal tam, kde jsem dneska," prohlásil Kayamba, který si na začátku kariéry přivydělával i jako šatnář.

Noví plzeňští spoluhráči na něj udělali velký dojem. "Bylo to vidět hned na prvním tréninku, že kluci jsou někde jinde. Proto hrajou Ligu mistrů a jsou tam, kde jsou. Je tu velká kvalita i konkurence," ocenil Kayamba.

Věří, že do týmu dobře zapadne. "Máme na to čas, budeme s klukama chodit na kafe a poznáme se co nejdřív. Tady v šatně jsou kluci výborní a věřím tomu, že dohromady budeme dobrá parta," konstatoval.

Plzeň znal už před svým příchodem do ČR, protože na Viktorii kdysi úspěšně sázel. "Bylo to před sedmi lety, když jsem byl ještě v Kongu. To byl jediný klub v Česku, na který se dalo sázet, protože vždycky vyhráli," konstatoval Kayamba.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 18. července 2019

Očekáváme v 9:00 20°C

Celá předpověď