Rychlobruslařský trenér Novák čelí trestnímu oznámení za finanční nesrovnalosti

foto Ilustrační foto - Bývalý rychlobruslař a trenér Martiny Sáblíkové Petr Novák (na snímku z 6. června 2018).

Praha - Rychlobruslařská trenérka a šéfka Klubu sportovního bruslení Hodonín Libuša Steklá podala prostřednictvím svého advokáta trestní oznámení na kouče Petra Nováka, pod jehož vedením se celou kariéru připravuje sedminásobná olympijská medailistka Martina Sáblíková. Podle webu Seznam Zprávy, kterému Steklá oznámení předala a který o jeho podání informoval, čelí Novák podezření, že Českému svazu rychlobruslení (ČSR) vyúčtoval nadsazené náklady za soustředění sportovců v italském Collalbu v letech 2019 a 2020.

Informace o sporu ČSR, Steklé a Nováka se objevily již v prosinci, rychlobruslařský svaz ale s ohledem na blížící se olympijské hry v Pekingu a přípravu Sáblíkové uvedl, že realizační tým reprezentace se do konce sezony měnit nebude a po jejím skončení bude situaci řešit valná hromada svazu. Funkcionáři si vedle toho na prověření nákladů na soustředění najali advokátní kancelář.

Steklá, jejíž syn Lukáš se v minulosti pod Novákem také připravoval, ale již nyní podala na rychlobruslařského trenéra trestní oznámení. "Podezřelý dle našeho názoru neoprávněně fakturuje věci, které cenově neodpovídají, kdy je podezření, že rozdíl si neoprávněně ponechává pro svoje potřeby, když se jedná o milionové částky v součtu," uvedla Steklá podle Seznam Zpráv v oznámení. V celém sporu jde údajně o částku 1,8 milionu korun.

Novák se ke kauze vyjádřil pouze v oficiálním prohlášení, ve kterém připustil, že je možné, že vždy nepostupoval podle administrativních manuálů. "Což jsem v rámci svazu i několikrát připustil. Nicméně vždy jsem jednal výlučně ku prospěchu všech závodníků bez ohledu na věk a výkonnost, ku prospěchu celého rychlobruslení," konstatoval Novák. Uvedl, že rozpočet soustředění byl vždy koncipován tak, aby měli veškerý servis včetně ubytování a stravy zajištěný reprezentanti i mladší rychlobruslaři.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

5°C

Dnes je pondělí 30. ledna 2023

Očekáváme v 9:00 2°C

Celá předpověď