Rychlík u Kolína usmrtil muže, vlaky nabíraly zpoždění

foto Železniční nehoda, přejezd - ilustrační foto.

Kolín - Provoz na železničním koridoru mezi Kolínem a Velimí zastavil dnes ráno zhruba na hodinu střet rychlíku s mužem, který na místě zemřel. ČTK to řekla mluvčí středočeské policie Petra Potočná. Vlaky jezdily odklonem přes Nymburk a nabíraly zpoždění, některé půlhodinu, jiné až 100 minut. Několik spojů bylo zrušeno. Od 09:00 byl provoz obnoven po jedné ze dvou kolejí, vyplývá z webu Českých drah. Mezi Velimí a Kolínem jezdila kyvadlová autobusová doprava.

 

Informace o srážce s osobou ve stanici Kolín - zastávka dostali policisté po 08:00. Kriminalisté ohledali místo činu a zjišťovali okolnosti nehody včetně totožnosti zemřelého. "Zatím pracujeme se všemi variantami, tedy že šlo o sebevraždu, nebo o nešťastnou náhodu," uvedla mluvčí.

Podle informací Českých drah byly vlaky včetně mezinárodních rychlíků a pendolina odkláněny přes Nymburk a mohly mít podle odhadů 20 až 30 minut zpoždění. Rychlík Slovácký expres jezdící z Prahy do Luhačovic musel do vyšetření nehody vyčkat před stanicí Kolín na obnovení provozu a podle odhadu nabral zpoždění 70 až 100 minut. Vlak Pardubický Porter na trase Praha - Brno byl zrušen. Cestující z rychlíku, který se střetl s mužem na kolejích, byli za pomoci hasičů evakuováni do jiného vlaku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 18. října 2018

Očekáváme v 19:00 15°C

Celá předpověď