Růžička už na reprezentaci nemyslel, pozvánka jej ale potěšila

foto Útočník Martin Růžička na tréninku české hokejové reprezentace.

Kangnung - Hektické dva dny má za sebou hokejový útočník Martin Růžička. V neděli, když se vracel z dovolené z Dubaje, se od trenéra reprezentace Josefa Jandače dozvěděl, že je dodatečně pozvaný na olympijské hry. V generálce proti Finsku se totiž zranil Milan Gulaš a nahradil jej Růžička, jehož jméno pro mnohé překvapivě v původní nominaci chybělo.

"Bylo to hektické. Zrovna jsem jel na letiště, když mi trenér volal. Doma jsem musel nafasovat olympijské věci, sbalit si a v pondělí jsem odletěl," řekl Růžička novinářům.

Dnešní trénink v Kangnungu ale nestihl, do haly přijel až v jeho průběhu. "Což mě mrzí. Škoda, že to nevyšlo. Přijel jsem těsně poté, co kluci začali, ale půjdu se aspoň vyjezdit na kole. Trošku něco udělat a zregenerovat," uvedl dvaatřicetiletý útočník.

Mistr světa z roku 2010 se tak nakonec přece jen dočká startu na olympijských hrách. Když jej kouč Jandač před měsícem nezařadil do kádru pro Pchjongčchang, byl hodně zklamaný. "Nebudu zastírat, že jsem nebyl. Ale už se to stalo a nebudu se k tomu vracet," řekl.

Přestože patřil mezi náhradníky a šance, že bude dodatečně povolaný, existovala, už situaci neřešil. "Vypustil jsem to z hlavy, nechtěl jsem se na to upínat, protože nikomu nic nepřeju. A tím, že přišel ten telefonát, tak mě to překvapilo a byl jsem rád," řekl Růžička.

Skutečnost, že se Gulaš zranil, jej mrzela. "Zasloužil si to. Hrál výborně, jsme kamarádi, takže mi ho je líto," řekl aktuálně třetí nejproduktivnější hráč extraligy.

Český tým vstoupí do turnaje čtvrtečním zápasem proti Koreji, ve kterém by Růžička podle předběžných Jandačových plánů neměl hrát. "S trenéry jsem ještě nemluvil. Domluvíme se, co a jak," uvedl rodák z Berouna, který se problémů s aklimatizací nebojí. "Mám zkušenosti z angažmá v Rusku, kde jsme létali sem tam. Snad to nebude trvat dlouho," řekl Růžička s odkazem na dvě sezony, kdy působil v Čeljabinsku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 1:00 1°C

Celá předpověď