Ruští tenisté se stali posledním semifinalistou Davisova poháru

foto Ruský tenista Andrej Rubljov ve čtvrtfinále Davisova poháru v Madridu.

Madrid - Tenisté Ruska ve čtvrtfinále Davisova poháru porazili Švédsko, o jejich postupu v Madridu rozhodli ve dvouhrách Andrej Rubljov s Daniilem Medveděvem. Rusové si v semifinále zahrají s Německem, druhou dvojici tvoří Chorvatsko a Srbsko.

Rusko poslal po velkém boji do vedení pátý hráč světa Rubljov, když Eliase Ymera porazil 6:2, 5:7 a 7:6. Švéd, jemuž patří v pořadí ATP až 171. příčka, vzdoroval favoritovi přes dvě hodiny.

Rozhodující bod poté přidal druhý hráč světa Medveděv a závěrečná čtyřhra se už hrát nemusela. S mladším ze sourozenců Ymerových Mikaelem si poradil dvakrát 6:4 a v dosavadním průběhu Davisova poháru vyhrál všechny tři zápasy bez ztráty setu.

"Dneska jsem měl podávat lépe, ale nakonec jsem bod pro tým získal," citovala Medveděva agentura Reuters. "V Madridu se cítíme jako doma. Porazili jsme tady Španělsko, ve skupině jsme neprohráli. Výhra nad domácím vám vždycky dodá sebevědomí," dodal.

Na lavičce Ruska, které bude v sobotu usilovat o první finálovou účast od roku 2007, si jubilejní 100. zápas v Davisově poháru připsal kapitán Šamil Tarpiščev.

Rusko - Švédsko 2:0 po dvouhrách

Rubljov - E. Ymer 6:2, 5:7, 7:6 (7:3), Medveděv - M. Ymer 6:4, 6:4.

Semifinálové dvojice: Rusko - Německo, Chorvatsko - Srbsko.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je pátek 27. května 2022

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď