Růst průmyslové výroby v Německu v červenci prudce zpomalil

foto Nové automobily na odstavném parkovišti. Ilustrační foto.

Berlín - Růst průmyslové výroby v Německu v červenci proti předchozímu měsíci zpomalil na 1,2 procenta z červnových 9,3 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Údaje signalizují, že nelze očekávat rychlý návrat produkce na úrovně z období před příchodem koronavirové krize.

Meziměsíční růst průmyslové výroby výrazně zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters odhadovali v průměru na 4,7 procenta.

V meziročním srovnání se průmyslová produkce propadla o deset procent. Meziroční pokles tak zpomalil z červnových 11,4 procenta.

Podle průzkumu institutu Ifo teď německé průmyslové podniky počítají s mírným růstem výroby v příštích měsících. "Průmyslový sektor - motor německé ekonomiky - se postupně vrací na správnou cestu," uvedl ekonom Ifo Klaus Wohlrabe.

Německá ekonomika ve druhém čtvrtletí v důsledku koronavirové krize klesla o rekordních 9,7 procenta. Vláda nicméně začátkem září zlepšila výhled vývoje ekonomiky na celý letošní rok. Předpokládá nyní, že hrubý domácí produkt (HDP) se sníží o 5,8 procenta, zatímco dříve počítala s poklesem o 6,3 procenta.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je úterý 19. ledna 2021

Očekáváme v 15:00 2°C

Celá předpověď