Rusko si předvolalo britskou velvyslankyni kvůli údajně urážlivým výrokům

foto Ilustrační foto - Sídlo ruského ministerstva zahraničí se odráží ve výloze moskevského obchodu.

Moskva/Londýn - Rusko si předvolalo britskou velvyslankyni, aby jí vyjádřilo svůj silný protest proti urážlivým výrokům ze strany Londýna. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo zahraničí. Kritizovaná vyjádření se podle Moskvy týkala mimo jiné údajných ruských hrozeb použitím jaderných zbraní.

Ruské ministerstvo uvedlo, že tlumočilo silný protest velvyslankyni Deborah Bronnertové kvůli "neomaleným výrokům britského vedení vůči Rusku, jeho lídrům a oficiálním představitelům úřadů i vůči ruskému lidu".

Bonnertové bylo předáno memorandum konstatující, že "urážlivá rétorika představitelů úřadů Spojeného království je nepřijatelná", uvedlo dále ministerstvo. "Ve slušné společnosti je zvykem se za taková vyjádření omluvit," zdůraznila ruská diplomacie.

Rusko údajně ministryni sdělilo, že protestuje proti britským prohlášením obsahujícím "záměrně nepravdivé informace, zejména o údajných ruských 'hrozbách použití jaderných zbraní'". Podle agentury Reuters není jasné, jaké konkrétní výroky má Moskva na mysli.

Británie silně podporuje Ukrajinu v její válce s Ruskem a poskytuje jí zbraně. Londýn je proto častým terčem kritiky ze strany Kremlu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

33°C

Dnes je čtvrtek 18. srpna 2022

Očekáváme v 9:00 27°C

Celá předpověď