Rusko označilo Zemanovo vítězství za dobrou zprávu

foto Zleva vpředu prezident Miloš Zeman, jeho dcera Kateřina a manželka Ivana na tiskové konferenci v TOP Hotelu Praha, poté co byl 27. ledna 2018 oznámen výsledek druhého kola prezidentských voleb. Zeman byl zvolen i na další funkční období. Na snímku druhý zleva je Zemanův kancléř Vratislav Mynář, vzadu druhý zprava je Zemanův poradce Martin Nejedlý, vpravo je předseda ČSSD Milan Chovanec.

Moskva - Šéf zahraničního výboru dolní komory ruského parlamentu Leonid Sluckij označil vítězství Miloše Zemana v dnešních prezidentských volbách za dobrou zprávu.

"Je to dobrá zpráva, blahopřejeme prezidentovi," citovala Sluckého agentura TASS. Ta se při informování o Zemanově vítězství se zaměřila na to, že proti stávajícímu prezidentovi hlasovala většina voličů v Praze a jejím okolí, zatímco zbytek republiky podpořil současného pána Pražského hradu.

List Izvestija připomíná, že je Zeman "známý svým přátelským přístupem k Ruské federaci". "Opakovaně hovořil o zlepšení vztahů mezi Ruskem a Evropskou unií a o zrušení protiruských sankcí," dodává.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

8°C

Dnes je středa 14. listopadu 2018

Očekáváme v 1:00 1°C

Celá předpověď