Rusko musí podle Putina zůstat jedním z vedoucích kosmických a jaderných států

foto Ruský prezident Vladimir Putin na oslavě 60. výročí prvního letu člověka do vesmíru, kterým se stal sovětský kosmonaut Jurij Gagarin.

Moskva - Rusko musí zůstat jednou z vedoucích jaderných a kosmických mocností. Podle agentury TASS to dnes řekl ruský prezident Vladimir Putin. Mimo jiné zároveň ujistil, že Moskva hodlá pokračovat v mezinárodní kosmické spolupráci.

"V novém, 21. století musí Rusko odpovídajícím způsobem podpořit své postavení jedné z vedoucích jaderných a vesmírných mocností, protože vesmírné odvětví přímo souvisí s obranou," prohlásil Putin na poradě k rozvoji tohoto odvětví. Akce se konala u příležitosti 60. výročí prvního letu člověka, sovětského kosmonauta Jurije Gagarina, do vesmíru.

Šéf Kremlu rovněž ujistil, že Rusko hodlá pokračovat v rozvoji mezinárodní vesmírné spolupráce. "Budeme i nadále rozvíjet mezinárodní programy. Jsme připraveni zapojit se do společné práce s našimi partnery ve vesmíru," konstatoval.

Ruský prezident nicméně také připustil, že vzhledem k aktuální situaci v Rusku a ve světě bude nutné upravit priority a termíny realizace vytyčených cílů. "Chápu, že vzhledem k dynamicky se měnící vnější a vnitřní situaci, (dynamicky se měnícím) vnějším a vnitřním podmínkám bude možná třeba určité priority a lhůty stanovených úkolů v kosmickém sektoru upřesnit a upravit," řekl Putin.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 17. května 2021

Očekáváme v 5:00 9°C

Celá předpověď