Rusko hlásí útok na budovu ruské správy v okupovaném Doněcku

foto Ilustrační foto - Ruský voják v ukrajinském městě Doněck, 13. června 2022.

Kyjev/Moskva - Ukrajinské síly dnes zasáhly budovu ruské správy v okupovaném Doněcku na východě Ukrajiny, uvedla agentura TASS s tím, že Ukrajina k útoku zřejmě použila raketomety HIMARS americké výroby. Mrtví nebo zranění podle ní na místě nejsou. Kyjev se k ruskému sdělení zatím nevyjádřil.

O explozích v blízkosti budovy ruské správy informovala dnes také agentura RIA Novosti s odvoláním na svého zpravodaje na místě. Na videu, které se v souvislosti se zprávou šíří na sociálních sítích, je slyšet rána a vidět hustý dům stoupající nad výškovými budovami. Hlas za kamerou říká, že jde o centrum Doněcku.

Úřady Doněcku, který v roce 2014 ovládli proruští separatisté podporovaní z Moskvy, informují o ostřelování města pravidelně. V Doněcku sídlí správa takzvané Doněcké lidové republiky, což je útvar, který vyhlásili v části východní Ukrajiny proruští separatisté. Jednou z mála zemí, které ho uznaly, je Rusko. To také Doněckou lidovou republiku od minulého roku považuje za součást svého území.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je pondělí 25. září 2023

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď