Rusko chce do Číny vyvážet potraviny

foto Ruský premiér Dmitrij Medveděv na veletrhu China International Import Expo v Šanghaji.

Ruské potravinářské společnosti se chtějí chopit příležitosti a vyvážet své produkty do Číny. Využily China International Import Expo (CIIE) v Šanghaji k představení výrobků a plodin jak ze střední části federace, tak z Dálného východu: k vidění je pečivo, maso, slanina, víno a lesní plody jako ovoce a houby.

V pronikání na čínský trh má firmám z Ruska pomoci nové exportní centrum, které má být otevřeno v průběhu tohoto veletrhu. CIIE potrvá do soboty 10. listopadu.

„Celá tato akce je o tom, že Čína nejenom vyváží své produkty, ale je ochotna je i kupovat. Její trh je velký, takže pojďme do toho,” vyzval ruský premiér Dmitrij Medveděv, který expozici svých krajanů na CIIE navštívil.

Na zahajovacím ceremoniálu, který této návštěvě předcházel, prohlásil čínský prezident Si Ťin-pching, že se Čína a Rusko se nacházejí v klíčovém stádiu, pokud jde o procesy národního rozvoje a revitalizace. Hostitel dále zdůraznil, že tváří v tvář mezinárodním výzvám je nezbytně nutné utužovat bilaterální vztahy a posilovat strategickou koordinaci mezi dvěma partnerskými státy.

Peking má podle Si Ťin-pchinga zájem o vzájemné návštěvy na nejvyšší úrovni a na prohlubování strategické spolupráce s Moskvou.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

30°C

Dnes je úterý 11. srpna 2020

Očekáváme v 21:00 24°C

Celá předpověď