Rusko a Čína dojednaly kontrakty v energetice

foto Ruský premiér Dmitrij Medveděv a jeho čínský protějšek Li Kche-čchiang na veletrhu China International Import Expo v Šanghaji.

Rusko a Čína podepsaly na China International Import Expo (CIIE) v Šanghaji čtyři kontrakty ohledně dostavby sedmého a osmého bloku jaderné elektrárny Tianwan Nuclear Power Plant (NPP) a reaktoru CFR600. Informovala o tom agentura RIA.

K pracím se zavázala inženýrská divize ruské státní společnosti Rosatom, partnerem jí bude firma China National Nuclear Corp.

Rosatom dále přislíbil, že dodá pro projekt CFR600 speciální vybavení a služby. Součástí úmluv jsou rovněž dohody o dodávkách software a o vypracování příslušné dokumentace.

CIIE The China International Import Expo je považováno za jedno z nejdůležitějších investorských setkání v Číně v tomto roce. Čínský prezident Si Ťin-pching Chinese hovořil v jeho úvodu o účasti tří tisíc zástupců politické a byznysové sféry a ujistil, že se jeho země bude dále otevírat světu. Podrobnosti však nesdělil.

Veletrh CIIE se koná od 5. do 10. listopadu. Akce se koná v areálu National Exhibition and Convention Center v Šanghaji, což je jeden z největších výstavních komplexů na světě s 13 halami a krytou výstavní plochou o výměře 400.000 metrů čtverečních.

Veletrhu CIIE se podle organizátorů účastní přes 130 zemí a jejich regionů, 80 z nich včetně Česka se prezentuje národními pavilony. Celkově se do Šanghaje sjelo 15 hlav států a premiérů včetně prezidenta Miloše Zemana.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 13:00 31°C

Celá předpověď