Ruská volební komise nedoporučila reprízu rozhovoru s Putinem

foto Ilustrační foto - Ruský prezident Vladimir Putin.

Moskva - Ruská ústřední volební komise dnes doporučila státní televizní stanici Pervyj kanal, aby zastavila vysílání několikadílného dokumentu amerického režiséra Olivera Stonea o prezidentu Vladimiru Putinovi a odložila ho na dobu po březnových prezidentských volbách. Film, jehož obsahem je Stoneův rozhovor s kremelským vůdcem, ruská opozice a některá média kritizovala jako nepřípustnou volební agitaci hrazenou ze státních peněz.

Dokument amerického režiséra, jehož někteří považují za Putinova stoupence, se poprvé na ruských televizních obrazovkách objevil loni v červnu. Ruský prezident v něm kritizuje poměry v USA a v zemích amerických spojenců, vyzdvihuje ruské tradiční hodnoty a prezentuje se jako uvážlivý vůdce sebevědomého národa. Čtyřdílný seriál není podle kritiků ničím jiným než polidšťováním autoritářského politika a zatracováním Ameriky.

Pervyj kanal začal seriál vysílat v pondělí, poslední díl měl být zařazen do čtvrtečního programu. Stížnost na vysílání propagandistického pořadu zaslala volební komisi opoziční prezidentská kandidátka Xenija Sobčaková a vedení liberální strany Jabloko. Kreml se komentáři vyhnul a odkázal novináře na volební komisi.

Její předsedkyně Ella Pamfilovová dnes prohlásila, že film za volební agitaci nepovažuje. Doporučila nicméně stanici Pervyj kanal, aby "jednala s náležitou opatrností" a odložila reprízu posledních dílů Stoneova dokumentu na povolební období.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 12. listopadu 2018

Očekáváme v 23:00 6°C

Celá předpověď