Ruská reprezentace nebude součástí losování kvalifikace ME ve fotbale 2024

foto Fotbalový trénink. Ilustrační foto. 

Moskva - Rusko se nezúčastní říjnového losování kvalifikace o postup na fotbalové mistrovství Evropy 2024 v Německu. Evropská unie UEFA po únorovém vpádu na Ukrajinu vyřadila Rusko ze soutěží a dnes její výkonný výbor potvrdil, že tato suspendace trvá.

"Všechny ruské týmy jsou aktuálně suspendovány z rozhodnutí výkonného výboru UEFA z 28. února, které následně 15. července potvrdil Sportovní arbitrážní soud. Rusko tedy nebude zahrnuto do losování mistrovství Evropy," uvedla UEFA v tiskové zprávě.

Rusko je z rozhodnutí UEFA v izolaci na reprezentační i klubové úrovni. FIFA zároveň zemi vyřadila z rozehrané kvalifikace o postup na letošní mistrovství světa v Kataru, Rusko tak nesmělo nastoupit do baráže proti Polsku. Arbitrážní soud CAS tresty od obou federací následně potvrdil.

Kvalifikace ME 2024 se bude losovat 9. října ve Frankfurtu nad Mohanem. Domácí Německo má účast automaticky zajištěnou. V osudí bude 53 národních týmů, jež budou rozděleny do deseti skupin, sedmi po pěti a tří po šesti mužstvech.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 28. září 2022

Očekáváme v 21:00 6°C

Celá předpověď