Ruská armáda zahájila velké cvičení u ukrajinských hranic

foto Ilustrační foto - Ruský stíhací letoun MiG-31.

Moskva - Ruská armáda dnes zahájila velké manévry nedaleko ukrajinských hranic. Podle informace agentury Interfax se počítá s masivním zapojením letectva a černomořské flotily. Cvičení se kromě ruské pevniny bude konat i na anektovaném Krymu, kde bude letos podle Moskvy trvale umístěna nová divize protiraketové obrany.

Vojáci mají procvičovat odražení útoků nepřátelských diverzních skupin na armádní letiště s použitím protiraketových systémů Pancir. Stíhací a bombardovací letouny provedou cvičné střelby na dvou střelnicích u Černého moře, vrtulníky budou procvičovat palebnou podporu výsadku námořní pěchoty.

Na Krymu se do manévrů zapojí jednotky ruské protivzdušné obrany, které budou procvičovat odražení útoku nepřátelských raket odpálených z bitevních lodí, uvedl Interfax. Vojenské cvičení podle ruské agentury zasáhne i do oblastí vzdálených necelých sto kilometrů od východních ukrajinských hranic.

Velitel ruského jižního vojenského okruhu Viktor Sevosťjanov agentuře TASS oznámil, že během letošního roku bude na Krymu rozmístěna nová protiraketová divize ruské armády vyzbrojená systémem Pancir. Veškeré dosavadní protiraketové baterie už byly navíc přezbrojeny, podle Sevosťjanova byly na Krymu nasazeny moderní protirakety S-400 Triumf.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je neděle 21. října 2018

Očekáváme v 5:00 9°C

Celá předpověď