Rumunsko vydalo do ČR podezřelé z dvojnásobné vraždy na Písecku

foto Jihočeská policie vyšetřuje dvojnásobnou vraždu. Hledá pachatele, který zabil na Písecku muže (59) a jeho manželku (54). Mrtvá těla nalezl v obytném přívěsu páru u rybníka v katastru obce Dobešice v části Pazderna v pondělí 8. ledna 2018 syn zavražděných.

Č. Budějovice - Rumunsko vydalo do České republiky třiatřicetiletého muže a o pět roků mladší ženu, kteří jsou podezřelí z lednové vraždy manželů na Písecku. Společně uprchli do Rumunska, kde je policisté přibližně dva týdny po vraždě zadrželi. ČTK to řekla jihočeská policejní mluvčí Lenka Krausová. Podezřelí jsou nyní v cele a bude se rozhodovat o jejich umístění do vazby.

"Obě eskortované osoby byly v pondělí v odpoledních hodinách letecky transportovány na naše území, kde si je převzali jihočeští policisté," uvedla. Dodala, že kriminalisté zadržené vyslechnou a případně podají podnět na jejich vzetí do vazby.

Muž a žena jsou podezřelí z toho, že patrně 7. ledna zavraždili poblíž Záhoří na Písecku devětapadesátiletého muže a jeho o pět let mladší manželku. Možný motiv činu zatím policisté nespecifikovali.

Vražda se stala v mobilním domě, který manželé takřka celoročně využívali, přestože měli trvalé bydliště na jiné adrese. Zavražděné našel 8. ledna jejich syn.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 1:00 1°C

Celá předpověď