Rudolf Havlík točí film Bábovky podle bestselleru Třeštíkové

foto Ilustrační foto - Filmový režisér Rudolf Havlík.

Praha - Režisér Rudolf Havlík natáčí celovečerní film Bábovky podle stejnojmenného románu Radky Třeštíkové. Snímek se do kin dostane příští rok v září, informoval Petr Slavík ze společnosti CinemArt. Havlík spolupracuje s Třeštíkovou podruhé. V roce 2018 spolu natočili komedii Po čem muži touží, kterou v kinech vidělo přes 600.000 diváků.

V knize Bábovky sleduje Třeštíková osudy 12 žen, jejichž životy se ovlivňují, ještě výrazněji je však ovlivňují muži. "Film bude stejně jako kniha pavučinou postav se vzájemně propletenými osudy, ale pro zachování srozumitelnosti - přeci jen film není kniha a nemůžete listovat zpátky - je nakonec 'bábovek' míň. Na místo dvanácti ženských osudů sledujeme sedm," uvedla spisovatelka.

O zfilmování Bábovek začala Třeštíková uvažovat několik měsíců po vydání knihy. "Realizovat film mě obvykle napadne, už když knihu píšu, slova si automaticky převádím do obrazu, občas dokonce dělím kapitolu tak, jak bych si ve filmu představila střih," řekla autorka.

Natáčení Bábovek začalo tento měsíc a potrvá do začátku října. Točit se bude nejen v Praze a okolí, ale jeden týden i v thajském Bangkoku.

Jednu z hlavních rolí v připravovaném filmu dostala herečka Lenka Vlasáková. "Baví mě ženský pohled na život, jakým způsobem řešíme modelové situace. Ženský svět je zachycen z několika úhlů a na základě určitých okolností se mění," řekla. Ve filmu si kromě ní zahrají Bára Poláková, Táňa Pauhofová, Ondřej Vetchý, Marek Taclík nebo Jiří Langmajer.

Svoji třetí knihu Bábovky vydala Radka Třeštíková v roce 2016. Knihy se dosud prodalo 100.000 výtisků a Třeštíková se tak stala nejúspěšnější českou autorkou posledních dvou let.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je čtvrtek 2. července 2020

Očekáváme v 11:00 25°C

Celá předpověď