ŘSD opravuje silnici I/55 ve Veselí nad Moravou, na místě dejte pozor na dopravní komplikace

foto

Veselí nad Moravou 12. července 2023 (PROTEXT) - Ředitelství silnic a dálnic bude do úterý 18. července opravovat povrch silnice I/55 na Masarykově třídě ve Veselí nad Moravou. Rekonstrukce povrchu se týká jen úseku dlouhého asi 250 metrů. Jezdí přes něj ale asi 11 tisíc aut denně, a tak se oprava neobejde bez dopravních komplikací.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: „Přesně od 10. července do 18. července nás čeká ve Veselí nad Moravou, krátká oprava povrchu silnice 55, a to od ulice Břehy po ulici Karlova. Po celý týden bude provoz poblíž prodejny Lidl veden kyvadlově a řízen semafory. Na zhruba dvou set metrovém úseku upravíme silniční vpusti, odfrézujeme starý nevyhovující povrch vozovky a položíme novou asfaltovou vrstvu.“

Provoz v úseku řídí semafory, jeden z nich přitom zastavuje dopravu hned za novými okružními křižovatkami ve směru od Hodonína. V době, kdy tu svítí červená a z protisměru od Uherského Ostrohu chtějí auta odbočovat na kruhových objezdech, hrozí jejich ucpání. Tomu má zabránit netypické dopravní řešení. V přímém směru bude je uzavřen druhý kruhový objezd ve směru od Hodonína.

Rostislav Prax, velitel Městská policie Veselí nad Moravou:„Řidiči budou muset odbočit na ulici Svatoplukova, zde se otočí na kruháči a opět se vrátí na silnici I/55. Toto opatření jsme zvolili, protože je obava, že se bude tou krátkou vzdáleností od semaforu ucpávat kruhový objezd u kostelíka a toto nám dá možnost prodloužit kolonu, která bude stát na červenou.“

Kolona ve směru ze Strážnice se tak může táhnout po obou stranách Svatoplukovy ulice. Díky tomu se prodlouží a měla by pojmout všechna auta, která budou stát na červenou. Toto řešení si městská policie předem vyzkoušela. Přesto se kruhové objezdy mohou ucpat. Městští strážníci z Veselí nad Moravou budou celou dobu v pohotovosti a v případě nutnosti budou provoz regulovat. Naštěstí tu teď jezdí o něco méně aut, a to nejen kvůli prázdninám, ale také proto, že silnice I/55 se opravuje i v deset kilometrů vzdálené Strážnici. Tam je úplná uzavírka a objížďka navádí řidiče kolem Veselí nad Moravou až do Moravského Písku a Uherského Ostrohu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 15:00 19°C

Celá předpověď