Rowlingová si postěžovala na hrozby smrtí kvůli názorům na transgenderové osoby

foto Britská spisovatelka J.K. Rowlingová.

Londýn - Britská spisovatelka J. K. Rowlingová si na twitteru postěžovala, že po svých kontroverzních vyjádřeních v debatě o pohlavích dostává nesčetné hrozby smrtí. Spisovatelka se v minulosti opakovaně vyslovila proti společenskému a právnímu zrovnoprávnění transgenderových žen se ženami, které se už s ženskými pohlavními orgány narodily. To jí přineslo spoustu kritiky.

"Dostala jsem mezitím tolik hrozeb vraždou, že bych si jimi mohla vytapetovat dům," napsala 56letá autorka příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera v sérii tweetů.

Znepokojení u ní vyvolala fotografie sdílená na sociálních sítích. Vidět jsou na ní tři herci s protestními plakáty v rukou před vchodem s jasně identifikovatelnou adresou bydliště spisovatelky v Edinburghu. Twitterové účty kritizovaných herců už dnes nebyly přístupné.

Rowlingová poděkovala policii a uživatelům twitteru, kteří příslušný příspěvek nahlásili. V uplynulých letech prý byla opakovaně svědkem toho, že ženy, které se jako ona stavěly kriticky vůči zrovnoprávnění sexuální identity a biologického pohlaví, byly cílem kampaní i hrozeb násilím a znásilněním.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

3°C

Dnes je úterý 18. ledna 2022

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď