Ronaldo kvůli neuznané brance vzteky zahodil kapitánskou pásku

foto Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo při kvalikačním utkání na MS se Srbskem v Bělehradě.

Bělehrad - Portugalský útočník Cristiano Ronaldo po neuznaném gólu na 3:2 v nastavení sobotního kvalifikačního zápasu v Srbsku vzteky zahodil kapitánskou pásku. Jeho spoluhráč Diogo Jota ale prohlásil, že o výhru se fotbaloví mistři Evropy připravili sami a nemohla za to chyba rozhodčího, který neviděl, že míč přešel brankovou čáru.

Právě Jota v první půli zajistil dvěma góly Portugalsku vedení, ale domácí po přestávce vyrovnali. V nastavení mohl o vítězství rozhodnout Ronaldo, dokonce už běžel slavit, ale rozhodčí Danny Makkelie gól neuznal.

Televizní záběry, které však sudí neměl k dispozici, protože na zápase nebyl videorozhodčí, přitom ukázaly, že Stefan Mitrovič už vykopával míč za brankovou čárou. Srbský obránce navíc poté zblokoval i dorážku Bernarda Silvy.

Ronaldo dostal za protesty žlutou kartu a po utkání vzteky hodil na zem kapitánskou pásku. "Být kapitánem reprezentace je pro mě čest a jedna z věcí, na kterou jsem nejvíc pyšný," řekl Ronaldo.

"Vždycky budu za Portugalsko bojovat, to se nikdy nezmění, ale někdy je opravdu těžké se s některými okamžiky vyrovnat. Zejména když máte pocit, že tím ubližují celému národu," dodala hvězda Juventusu Turín.

Jota naopak zdůraznil, že Portugalci v první řadě neměli promarnit dvoubrankové vedení. "Něco takového se na téhle úrovni nemůže stát. Vypnuli jsme a po patnácti minutách druhé půle bylo vyrovnáno," řekl.

"Vypadalo to, že po povedeném prvním poločase je hotovo, ale Srbsko změnilo rozestavení, dalo rychlý gól a dokonale toho využilo. Nedokázali jsme zápas definitivně rozhodnout a to se už nesmí opakovat," prohlásil.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je úterý 21. září 2021

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď