Rolls-Royce již nevyvíjí žádný nový model se spalovacím motorem

foto Elektromobil Rolls-Royce Spectre.

Luxusní britská značka Rolls-Royce se už v plné míře přeorientovává na elektrickou éru. Zákazníci se od ní již nedočkají žádného nového modelu, ani generace stávajících vozů s kultovními dvanáctiválci.

„Nyní ještě připravíme facelifty v současnosti nabízených vozů Phantom, Ghost a Cullinan, ovšem poté již plně přejdeme na elektromobily,“ prozradil magazínu Autocar šéf značky Torsten Muller-Otvos.

Souběžně už ale bude v prodeji první elektromobil Spectre. Výroba začne na konci letošního roku. Vůz na délku měří 5453 milimetrů, vysoký je 1559 milimetrů. Uvnitř jsou čtyři sedačky, ale karosérie má na boku jen jeden pár dveří. Ty se ovšem otevírají proti směru jízdy, takže i na zadní řadu by se mělo usedat poměrně pohodlně.

Pohonná jednotka má podle oficiálních informací výkon 585 koní, točivý moment 900 Nm a zajistí maximální rychlost 250 kilometrů v hodině. Zrychlení z nuly na stovku trvá 4,4 sekundy. Dojezd na jedno nabití má činit 520 kilometrů.

Rolůs-Royce se nedávno pochlubil, že v loňském roce jeho prodeje dosáhly rekordní úrovně přes 6000 kusů. Navíc průměrná prodejní cena se dostala na více než 500 tisíc eur.

Přesto se Rolls podle Mullera-Otvose nežene a dalšími velkými nárůsty výroby. „Nikdy nebudeme značkou, která ročně dodá zákazníkům pětimístná čísla exemplářů. Tedy 10 000 a více, dodal.“

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 28. září 2023

Očekáváme v 21:00 15°C

Celá předpověď