Rolling Stones přitáhli do Prahy lidi z celé Evropy i ze zámoří

foto Fanynky přicházejí na koncert britské rockové skupiny Rolling Stones, 4. července 2018 v Praze.

Praha - Davy lidí s obrázky vyplazených jazyků na tričkách se už několik hodin scházejí v areálu letiště v pražských Letňanech, kde se v těchto chvílích rozjíždí předprogram před vystoupením legendární rockové skupiny Rolling Stones. Pořadatelé koncertu očekávají nejméně 50.000 diváků. Rolling Stones se po patnácti letech vrací do Prahy, kde od roku 1990 vystupují popáté. Naposledy v Česku zahráli v roce 2007 v Brně.

Na dnešní koncert, který je součástí turné No Filter Tour, přijeli do Letňan kromě těch českých i fanoušci z různých koutů Evropy. "Tohle je můj 28. koncert Rolling Stones," řekl zpravodaji ČTK postarší divák z Nizozemska, který byl v areálu letňanského letiště mezi prvními. Na pražský koncert se vypravil se svým synem, přičemž letos už skupinu kolem zpěváka Micka Jaggera uvidí počtvrté.

Zhruba od čtvrté hodiny odpoledne už ke vstupu do dějiště koncertu od konečné metra C proudily lidé prakticky bez ustání. Fronty se však u bezpečnostních kontrol tvořily jen minimálně.

Koncert britských rockových legend přitáhl do Prahy i fanoušky ze zámoří. "Byl jsem na koncertě v roce 2006, když přijeli (Rolling Stones) do Argentiny, a pak ještě v roce 2016, teď jdu potřetí," řekl ČTK šestadvacetiletý návštěvník z Buenos Aires oblečený v dresu fotbalové hvězdy Lionela Messiho. Do Prahy přijel z Ruska, kam jel na fotbalový šampionát, a v davu příchozích nebyl jediným zástupcem své země.

Dvojice Italů zase uvedla, že doma v regionu Apulie zavřeli svoji restauraci jenom kvůli tomu, aby si mohli naživo vyslechnout své oblíbené hity. Publikum v Letňanech zároveň není pestré jen národnostně, ale i věkem diváků, a zastoupení v něm mají takřka všechny věkové kategorie.

První ze dvou předkapel by měla začít hrát kolem 18:00, hlavní hvězdy večera kolem 20:30. Lidé, kteří na koncert směřují, by podle policie měli k příjezdu do Letňan využít zejména městskou hromadnou dopravu, protože kapacita parkovacích míst pro osobní auta je v lokalitě omezena. Provoz metra bude dnes mimořádně o hodinu prodloužen. Několik ulic v okolí letňanského letiště je od rána uzavřených a vjíždět do nich mohou pouze vozy integrovaného záchranného systému, městské hromadné dopravy a lidé, kteří v oblasti bydlí. Na bezpečnost celé akce dohlíží několik stovek policistů.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 18. června 2019

Očekáváme v 13:00 27°C

Celá předpověď