Rokuje čtvrtý panel občanů. Podle plánu on-line

foto Migranti v hale logistického centra u bělorusko-polské hranici u města Grodno, 19. listopadu 2021.

Debatní fórum, které uzavírá druhé kolo zamýšlených debat, se dotkne tématu působení EU v globálním kontextu a bude řešit aktuální napjatou situaci na běloruských hranicích.

Postavení Evropské unie v současném světě a problematika migrace – to jsou témata, které probere počínaje dneškem tzv. 4. občanský panel Konference o budoucnosti Evropy. Stane se tak on-line. Debata, jež potrvá do neděle, završí druhé kolo tohoto důležitého pilíře celého projektu. Více ZDE .

Evropské debatní panely představují jeden z ústředních bodů Konference o budoucnosti Evropy, která je první masivní všeobecnou debatou o dalším směřování EU. Jejími zakladateli jsou Evropský parlament, Rada EU a Evropská komise.

Každý panel tvoří z jedné třetiny mladí lidé ve věku 16 až 25 let, respektováno je vyvážené zastoupení žen a mužů. V zájmu posílení transparentnosti jsou plenární jednání panelů (tj. diskuse všech 200 občanů) živě přenášena na vícejazyčné digitální platformě konference ve 24 jazycích.

Od září 2021 do ledna 2022 se mají odehrát všechny čtyři panelové diskuse. Ve vícejazyčném prostředí se účastníci každého panelu sejdou vždy třikrát, aby postupně diskutovali o těchto vybraných tématech:

1) silnější hospodářství, sociální spravedlnost, zaměstnanost / vzdělávání, mládež, kultura, sport / digitální transformace;

2) evropská demokracie a hodnoty, práva, právní stát, bezpečnost;

3) změna klimatu, životní prostředí a zdraví a

4) EU ve světě a migrace.

Další plenární zasedání konference je připraveno na 17. a 18. prosince. Zúčastní se ho zástupci všech čtyř panelů. O formě jednání se bude teprve rozhodovat.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď