Rodina vraha japonského expremiéra Abeho je napojená na Moonovu církev

foto Tecuja Jamagami (dole) je zatýkán po atentátu na bývalého japonského premiéra  Šinzóa Abeho.

Tokio - Matka muže podezřelého z vraždy bývalého japonského premiéra Šinzóa Abeho je členkou Moonovy Církve sjednocení. V Tokiu to dnes na tiskové konferenci oznámil vůdce japonské odnože této církve Tomihiro Tanaka. Podle japonských médií podezřelý Tecuja Jamagami vyšetřovatelům řekl, že byl Abe členem církevní organizace, která přivedla jeho matku na mizinu, a že se za to chtěl pomstít, protože Abe k této organizaci patřil. To ale Tanaka popřel.

Abe podlehl střelným zraněním utrpěným v pátek na západě Japonska. Až dosud vláda ani média náboženskou skupinu nejmenovaly.

"Matka podezřelého Tecuji Jamagamiho je členkou naší organizace a účastní se jejích akcí zhruba jednou měsíčně," řekl Tanaka. K výši poskytnutých darů neuvedl detaily. Věc podle něj vyšetřuje policie a Církev sjednocení s ní spolupracuje.

Podle Tanaky žena do církve vstoupila v roce 1998 a organizace v roce 2002 zjistila, že se žena ocitla ve velké finanční tísni. "Neznáme okolnosti, které tu ženu přivedly k bankrotu," řekl. Uvedl také, že věřící přispívají skupině dobrovolně. Abeho vražda podle jeho slov organizaci šokovala a Abe nebyl nikdy jejím členem.

Kult roku 1954 založil v Jižní Koreji reverend Sun Myung Moon, působí převážně v Jižní Koreji, USA a Japonsku. Hlásá sjednocení všech náboženství a chce vytvořit "dokonalou rodinu" moonistů, obnovit čistotu světa a nastolit v něm mír a harmonii. Moon za svého působení vytvořil církvi široké ekonomické zázemí a stal se miliardářem. Tvrdil, že se mu v mládí zjevil Ježíš a dal mu pokyn pokračovat v misi, která přivede lidstvo k "čistotě bez hříchů".

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 3. října 2022

Očekáváme v 9:00 13°C

Celá předpověď