Rodina Gucciů zvažuje žalobu v souvislosti s filmem od Ridleyho Scotta

foto Režisér Ridley Scott a herečka Lady Gaga v Miláně při natáčení filmu The House of Gucci (Dům Gucci), 10. března 2021.

Řím - Pozůstalí po italském podnikateli v módě Aldovi Guccim zvažují, že podají žalobu v souvislosti s novým filmem Klan Gucci od amerického režiséra Ridleyho Scotta. Tvrdí, že tvůrci s nimi nekonzultovali postavu Alda Gucciho, kterého ve snímku hraje Al Pacino, a že je děj filmu historicky nepřesný. Vadí jim také, že film vykresluje shovívavě postavu Patrizie Reggianiové, která byla pravomocně odsouzena za vraždu dalšího člena kdysi mocného průmyslového rodu, Maurizia Gucciho, uvedla dnes agentura ANSA.

Fotogalerie

Podle pozůstalých po Aldovi Guccim film líčí členy jejich rodiny jako "gaunery a burany, kteří se nezajímali o svět kolem nich". Příběh filmu podle nich "není vůbec přesný" a tvrdí, že tvůrci s nimi nekonzultovali vyznění jednotlivých postav. Dodali, že snímek je urážkou jejich rodinného dědictví, na kterém byla postavena známá módní firma, která ale dnes patří francouzské investiční společnosti Kering. Již dříve si příbuzní stěžovali, že Al Pacino se vůbec nepodobá jejich předkovi.

Gucciovi se také ohradili proti "shovívavému vyznění" postavy Patrizie Reggianiové, kterou ve filmu hraje Lady Gaga. Reggianiová byla pravomocně odsouzena za vraždu svého bývalého manžela Maurizia Gucciho, který byl jedním z posledních rodinných šéfů před prodejem firmy externím investorům. Podle nich je Reggianiová ve filmu vykreslena jako oběť "machistické kultury", která údajně panovala v rodině a firmě. Podle Gucciů ale jejich firma byla v 80. letech, kdy se odehrává velká část děje filmu, naopak k ženám vstřícná.

Reggianiová byla v roce 1998 definitivně odsouzena k 29 letům vězení za to, že si objednala vraždu svého bývalého manžela. Propuštěna byla předčasně v roce 2016 za dobré chování.

Děj hvězdně obsazeného filmu se odehrává především v 80. a 90. letech, kdy ve známé módní firmě probíhalo mnoho vnitřních sporů mezi členy rozvětvené rodiny Gucciů. Film byl v uplynulých týdnech uveden v kinech v USA a dalších zemích, a to včetně České republiky. Minulý víkend byl v čele žebříčku návštěvnosti českých kin.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pátek 20. května 2022

Očekáváme v 9:00 26°C

Celá předpověď