RockOpera Praha zahájila sezonu premiérou opery Trója

foto Operní pěvkyně Eva Urbanová jako Bohyně lovu Artemis v divadelní premiéře rockové opery Trója 1. září 2020 v pražském divadle RockOpera.

Praha - Divadlo RockOpera Praha dnes před vyprodaným hledištěm zahájilo letošní podzimní sezonu premiérou rockové opery Trója od Milana Steigerwalda a Pavly Forest. Premiéra se měla původně konat v polovině března, ale kvůli vládním opatřením proti pandemii koronaviru byla odložena. Publikum v rouškách, které z velké části svým oblečením připomínalo spíše návštěvníky rockového koncertu, aplaudovalo písním i pyrotechnickým efektům.

Fotogalerie

Podobně jako v jiných představeních RockOpery Praha se v jedné z hlavních rolí objevil Kamil Střihavka, který ztvárnil krále Agamemnóna. Obsazení dále nabídlo Martina Sluku coby Achilla, Danielu Gildenlöw Langrovou jako Helenu, Jana Tláskala v roli jejího milence Parida nebo Pavlu Forest jako věštkyni Kassandru. V davových scénách se objevili členové Rockové akademie vzniklé při divadle RockOpera. V roli bohyně lovu Artemidy se velkého aplausu dočkala operní hvězda Eva Urbanová, kterou návštěvníci představení ještě uvidí a uslyší 13. září. Představení Trója v jiném obsazení je také naplánováno na 2. září.

Trója navázala na Steigerwaldovy rockové opery 7 proti Thébám, Oidipus Tyranus a Antigona. Také Tróju doprovodila živá kapela. "Je to v podstavě koncert s příběhem," charakterizoval Steigerwald představení.

RockOpera Praha v nejbližší době uvede také Fausta (10. září), Romea & Julii (17. září), Malého prince (20. září) a metalovou operu 7 proti Thébám (24. září). První den v říjnu se ponese ve znamení komediálně-rockového pojetí Procesu od Franze Kafky a křtu knihy pro nejmenší fanoušky tvrdé muziky Rockové příběhy pro malé rebely za asistence Viktora Dyka a Michaela Kocába.

Výkonná ředitelka divadla, zpěvačka a libretistka Forest, ujišťuje diváky, že i přes hrozící omezení kulturních akcí kvůli koronaviru chce RockOpera Praha podzimní sezonu úspěšně dokončit. "Jsme zvyklí na překážky, ale děláme něco, co nám za to stojí. Tahle sezona bude skvělá," prohlásila.

Pražské divadlo RockOpera, které sídlí v areálu holešovické tržnice, uvádí autorské inscenace, v nichž klasická témata zasazuje do nových prostředí nebo kombinuje klasiku s rockem a metalem. Před časem například uvedlo rockovou operu Anna Karenina. Příběh z prostředí carského Ruska autoři přesunuli do světa motorkářů.

RockOpera vznikla na místě předchozího muzikálového divadla. Má hlediště s 800 místy. Premiéra rockové opery Oidipus Tyranus se zde uskutečnila v dubnu 2010 v divadle Milénium, které se později přejmenovalo na Metropolitní divadlo a pak na RockOperu Praha.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je neděle 28. února 2021

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď