Rocker Carlos Santana se zhroutil na koncertě v USA

foto Ilustrační foto - Slavný americký kytarista, zpěvák a skladatel mexického původu Carlos Santana vystoupil 1. srpna v Praze. Letos šestašedesátiletý nositel mnoha ocenění se v metropoli představil po třech letech, tentokrát v rámci turné World Tour 2013.

Washington - Americko-mexický rockový zpěvák a kytarista Carlos Santana zkolaboval na pódiu během úterního večerního koncertu poblíž Detroitu na severu USA. Management 74letého hudebníka dnes na facebooku uvedl, že ke zdravotní indispozici přispěla velká vedra a nedostatek tekutin.

Kytarová legenda byla převezena na pozorování na pohotovostní službu nedaleké nemocnice. Už je už v pořádku, ale koncert plánovaný na dnešek v pensylvánském Burgettstownu musel být odložen. Santana je v současnosti na turné Miraculous Supernatural.

Santana se zhroutil během koncertu v amfiteátru Pine Knob Music Theatre v obci Clarkston. Na sociálních sítích se objevily záběry, jak je ošetřován na pódiu. O několik hodin později už kytarista děkoval svým fanouškům za modlitby. On i jeho žena Cindy jsou prý v pořádku. "Zapomněl jsem se najíst a pít vodu, proto jsem byl dehydrovaný a omdlel jsem," napsal hudebník.

Carlos Santana se narodil v roce 1947 v Mexiku a hvězdou se stal po vystoupení se svou kapelou na legendárním festivalu Woodstock v roce 1969. Několikanásobný držitel cen Grammy je považovaný za vynálezce latin rocku. Mezi jeho největší klasické hity patří Black Magic Woman, Samba Pa Ti nebo Oye Como Va. Zatím poslední své album Blessings And Miracles vydala skupina Santana loni.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 19:00 11°C

Celá předpověď