Řidiče bude před nepřiměřenou rychlostí varovat preventivní kampaň

foto Automobil, řidič, interiér - ilustrační foto.

Praha - Řidiče bude před nepřiměřenou rychlostí jízdy varovat nová bezpečnostní kampaň s názvem 13 minut. Připravil ji BESIP ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven. Dnes o tom BESIP informoval v tiskové zprávě. Za prvních pět měsíců letošního roku kvůli nepřiměřené rychlosti zemřelo na silnicích již 58 lidí.

"Dlouhodobě jde o nejčastější příčinu fatálních dopravních nehod, i letos se zatím podílí na všech smrtelných nehodách 37 procenty. Přesto většina českých řidičů rychlou jízdu nevnímá jako zásadní problém," uvedl vedoucí BESIPu Tomáš Neřold. Upozornil, že překračování dovolené rychlosti není totéž co nepřiměřená rychlost. "Důležité je totiž bezpečně ovládat vozidlo na daném typu komunikace, například vzhledem k její šířce, rozhledovým poměrům, poloměru zatáčky i intenzitě provozu,“ podotkl Neřold.

Kampaň bude k vidění zejména na sociálních sítích, v televizích, rádiích a osobně také v rámci kontaktních kampaní na vybraných místech v regionech. Tam budou krajští koordinátoři BESIPu diskutovat s veřejností o různých otázkách, jež se týkají přílišné rychlosti a možných následků. Lidé se s nimi budou moci setkat u vybraných čerpacích stanicích MOL, dále na motoristických akcích pro veřejnost či dalších událostech pro děti a rodiče v krajích. Zájemci si u stánku kampaně budou moci vyzkoušet například tzv. rychlostní kalkulačku, která spočítá úsporu času v závislosti na překročení dovolené rychlosti a na délce trasy. Součástí kampaně je také celovečerní dokument režiséra Víta Klusáka.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 22. září 2021

Očekáváme v 13:00 16°C

Celá předpověď