Řidič v Brně smykem vjel do protisměru, zastavil dopravu

foto Screenshot z videa, které zachytl kamerový systém městské policie v Brně.

Brno - Jeden z řidičů v Brně tento týden předvedl pro ostatní řidiče nečekaný manévr, smykem vjel do protisměru na několikaproudé silnici. Na chvíli tak zastavil dopravu. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Městská policie nebezpečný manévr zachytila na kamerovém systému. Případ předává správnímu orgánu.

Řidič mercedesu přijížděl Ostravskou ulicí ve směru od Vyškova do centra Brna. "Na několikaproudové řízené křižovatce, kde měl podle řadicích pruhů povinnost pokračovat rovně, se smykem přesunul do protisměru. Jenomže s největší pravděpodobností přecenil svoje schopnosti a mercedes přetočil čelně k přijíždějícím vozidlům," uvedl mluvčí.

Ostatní řidiči tak museli zabrzdit, žádný z vozů naštěstí neboural. "Řidič chvíli vyčkával s další reakcí. Nakonec ještě přejel vodorovné šrafování a rychle pokračoval do Olomoucké ulice," uvedl Ghanem.

Video: Řidič v Brně smykem vjel do protisměru
22.04.2021, 12:00, autor: Městská policie Brno, zdroj: PR

Městská policie celou událost zaznamenala kamerami, upozornil na ni i jeden ze svědků. Řidič je tak nyní podezřelý mimo jiné z otáčení na řízené křižovatce, nedodržení pravidel pro jízdu v pruzích i z přejíždění šikmých rovnoběžných čar. Navíc vzhledem k nevydařenému odbočení mají strážníci za to, že auto neovládal, a nepřizpůsobil tedy svou jízdu jeho vlastnostem ani svým vlastním řidičským schopnostem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je úterý 11. května 2021

Očekáváme v 23:00 18°C

Celá předpověď