Řidič srazil na Přerovsku na přechodu ženu s třemi dětmi

foto Příslušníci městské policie se starají o bezpečnost dětí na přechodu. Ilustrační foto.

Přerov - Řidič osobního auta srazil v pondělí ve Slavíči u Hranic na Přerovsku ženu s třemi malými dětmi. Nehoda se stala ve chvíli, kdy žena přecházela s dětmi, z nichž jedno bylo v kočárku, po přechodu na zelenou. Při střetu se kočárek převrátil. Žena a dvě děti skončily v přerovské nemocnici, jedno z dětí přepravil vrtulník do ostravské fakultní nemocnice, informovala dnes ČTK mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová. Okolnosti nehody policisté vyšetřují.

"Mladá žena přecházela s dvěma malými dětmi a dalším dítětem v kočárku silnici I/47 po přechodu pro chodce v době, kdy jí svítila zelená. Z prvotního šetření a sdělení svědka události měl jet řidič s vozidlem Peugeot Partner po uvedené komunikaci v pravém jízdním pruhu ve směru na Lipník nad Bečvou a při tom pravděpodobně přehlédl červené světlo na semaforu a nezastavil," uvedla policejní mluvčí.

Řidič vjel na přechod a autem narazil do skupinky chodců. Při nárazu se kočárek s dítětem převrátil. Dechové zkoušky u řidiče i chodkyně byly negativní, doplnila policejní mluvčí. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 5000 korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je úterý 25. února 2020

Očekáváme v 13:00 10°C

Celá předpověď