Řidič se brněnským tunelem prohnal rychlostí 167 km/h, prý má rád zvuk auta

foto Ilustrační foto - V Brně byly 31. srpna slavnostně otevřeny Královopolské tunely, další ze součástí Velkého městského okruhu. Stavba za téměř 13 miliard korun ulehčí povrchové dopravě v Králově Poli a v Žabovřeskách a zrychlí tranzitní dopravu.

Brno - Královopolským tunelem v Brně se jeden z řidičů prohnal rychlostí 167 kilometrů v hodině. Povolená rychlost je přitom 60 km/h. Řidiči hrozí ve správním řízení až roční zákaz řízení a také pokuta až 10.000 korun, řekl dnes ČTK mluvčí David Chaloupka.

Pětačtyřicetiletý řidič se takto v tunelu prohnal přímo kolem policejního vozu v civilním provedení, policie tak jízdu řidiče zachytila na kameře. "Policisté jen nevěřícně hleděli na displej radaru. Autu, které je právě předjelo, naměřili na šedesátce rychlost 167 km/h, a to byl běžný pracovní den dopoledne," uvedl mluvčí na policejním webu.

Video: Řidič se tunelem prohnal rychlostí 167 km/h
07.05.2021, 13:00, autor: čtk/Policie ČR, zdroj: web

Když policisté vůz následně zastavili, žádali po jeho řidiči vysvětlení. "Šofér jim bezostyšně sdělil, že se mu líbí zvuk jeho vozu, který v tunelu pěkně rezonuje," uvedl mluvčí.

Upozornil, že takto výrazné překročení rychlosti je velmi nebezpečné, v tunelu to platí dvojnásobně. V případě chyby nebo nehody v takto omezeném prostoru je totiž mnohem komplikovanější jakýkoli zásah záchranných složek.

Policisté na jihu Moravy se s takto výrazným překračováním povolené rychlosti setkávali především loni na jaře, kdy začala platit první opatření proti koronaviru. K rychlé jízdě sváděly prázdné silnice. Například jeden z řidičů jel v Ostravské ulici 188 kilometrů za hodinu, povolených je v místě 80.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je sobota 12. června 2021

Očekáváme v 23:00 17°C

Celá předpověď