Řidič Audi 6 před nehodou u Znojma předjížděl přes plnou čáru náklaďák

foto Čtyři lidé zemřeli a další tři utrpěli zranění při nehodě 11. listopadu 2019 nedaleko Pavlic na Znojemsku. Na hlavní silnici ze Znojma do Moravských Budějovic se srazila tři osobní auta, po nehodě v nich zůstali zaklínění dva lidé.

Znojmo - Řidič auta, který způsobil tragickou nehodu v pondělí odpoledne u Pavlic na Znojemsku na hlavním tahu na Jihlavu, předjížděl nákladní auto v nepřehledném stoupání přes plnou středovou čáru. S protijedoucím autem se srazil na horizontu, řekla dnes ČTK mluvčí znojemských policistů Lenka Drahokoupilová. Silnice byla uzavřená téměř šest hodin a provoz se podařilo obnovit až po 22:00. Při nehodě zemřeli čtyři lidé.

Auto, které předjíždělo, bylo Audi 6 a mělo rakouskou poznávací značku Jelo směrem do Jihlavy. O život přišli při nehodě tři cestující z tohoto vozu, jedna spolucestující byla těžce zraněná. V protijedoucím volkswagenu přišla o život mladá řidička. Její malé dítě museli záchranáři přepravit s vážným zraněním do nemocnice. Lehce zraněný byl i řidič osobního auta, které jelo za volkswagenem a při nehodě do něj najelo.

"Osud přeživších účastníků nehody sledujeme a zatím nemáme informace, že by došlo k dalšímu úmrtí," řekla Drahokoupilová.

V pondělí večer se na jižní Moravě stala ještě jedna tragická nehoda, a to na dálnici D2. Na 9. kilometru ve směru na Brno zemřel řidič auta, příčina nehody zatím není známá.

Na silnicích v České republice zemřelo podle policejních statistik v pondělí osm lidí, což je nejvíce od června 2017.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je sobota 4. července 2020

Očekáváme v 3:00 15°C

Celá předpověď