Řidič osobního auta zemřel po střetu s vlakem na Hradecku

foto Řidič osobního vozu zemřel 12. září dopoledne, když se jeho auto střetlo s vlakem na nechráněném přejezdu v Sověticích na Hradecku.

Sovětice (Hradecko) - Řidič osobního vozu zemřel dnes dopoledne, když se jeho auto střetlo s vlakem na nechráněném přejezdu v Sověticích na Hradecku. Ve vlaku se nikomu nic nestalo. ČTK to řekli zástupci hasičů, policie a záchranářů. Vlaky v úseku Hněvčeves - Všestary na trati z Hradce Králové na Turnov nepojedou do 15:00, uvedly na webu České dráhy.

"Asi čtyřicetiletý muž utrpěl vážná zranění, přes resuscitaci a všechny snahy zasahujících posádek na místě podlehl svým zraněním," řekl ČTK mluvčí krajské záchranky Ivo Novák.

Na místě zasahoval také záchranářský vrtulník. "Pro cestující jsme vyslali evakuační autobus, ve vlaku jelo asi 20 lidí," řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Nehodou ze zabývá policie a drážní inspekce. Podle mluvčího inspekce Martina Drápala je škoda na motorovém osobním vlaku okolo 100.000 korun.

Nehoda se stala na železničním přejezdu bez závor a signalizace zabezpečeném pouze výstražnými kříži. Podle policie řidič s největší pravděpodobností nerespektoval svislou dopravní značku: Stůj, dej přednost v jízdě. "Na přejezd vjel v okamžiku, kdy z pravé strany jel motorák," uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Vlak po nárazu několik metrů tlačil auto před sebou. "Vlivem nárazu auto skončilo v pravém příkopu asi 20 metrů za přejezdem, kde narazilo do oplocení rodinného domu. Jelo směrem na Sovětice," řekla ČTK Kormošová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 30. března 2020

Očekáváme v 13:00 4°C

Celá předpověď