Řidič osobního auta přetížil přívěsný vozík o víc než tunu

foto O víc než tunu přetížil dvaatřicetiletý řidič přívěsný vozík za svým osobním autem, naložil na něj totiž nákladní dodávkový vůz. Policisté z dálničního oddělení jej přistihli v Ostravě. Při kontrole dokladů jim cizinec navíc ukázal jen fotografii svého řidičského průkazu uloženou v mobilním telefonu. ČTK to 15. února 2018 řekla mluvčí moravskoslezské policie Lenka Sikorová.

Ostrava - O víc než tunu přetížil dvaatřicetiletý řidič přívěsný vozík za svým osobním autem, naložil na něj totiž nákladní dodávkový vůz. Policisté z dálničního oddělení jej přistihli v Ostravě. Při kontrole dokladů jim cizinec navíc ukázal jen fotografii svého řidičského průkazu uloženou v mobilním telefonu. ČTK to dnes řekla mluvčí moravskoslezské policie Lenka Sikorová.

Policisté muže zastavili právě v souvislosti s evidentně přetíženým vozíkem. Takto podle nich mohl snadno způsobit nehodu, už proto, že souprava při takovém přetížení mnohem hůř brzdí. Navíc velký přesah nákladu neúměrně nadlehčoval tažné auto.

Při kontrole policisté zjistili, že muž u sebe nemá řidičský průkaz. Ukázal jim jen fotografii, kterou měl uloženou v mobilním telefonu. Neměl ani oprávnění, aby na silnici vyjel s tak těžkým nákladem. Policisté také zjistili, že osobní automobil, který náklad táhl, má skla zatemněná foliemi, jež neodpovídají normám.

Všechny přestupky bude řešit ostravský dopravní odbor. Řidiči policisté uložili kauci 50.000 korun. Z této sumy se bude platit případný postih. "Muž musel na nejbližším odstavném parkovišti nechat automobil i přívěs s nákladem. Kauci zaplatil a mohl v cestě pokračovat. Ale bez nákladu. Později se na místo vrátil s odtahovou službou, jejíž automobil mohl takový náklad přepravit," dodala Sikorová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pátek 16. listopadu 2018

Očekáváme v 1:00 1°C

Celá předpověď