Řidič na Kroměřížsku ujížděl policistům, narazil do jejich auta

foto Policista, dopravní kontrola - ilustrační foto.

Kroměříž - Muž, který má zákaz řízení, ujížděl dnes ráno na Kroměřížsku osobním automobilem policii. Před Kroměříží po nárazu do stojícího policejního vozidla havaroval. Policisté u řidiče udělali orientační test na drogy, byl pozitivní, muže zadrželi. Při nehodě nikdo neutrpěl zranění, řekla ČTK kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Policejní hlídka se podle ní řidiče osobního automobilu Renault pokoušela zastavit krátce před 08:00 v Morkovicích-Slížanech. "Muž na výzvy policistů nereagoval, nezastavil a začal ujíždět směrem na Kroměříž. Tuto informaci předali morkovičtí policisté kroměřížským kolegům, prvosledová hlídka z Kroměříže se proto ihned vydala ujíždějícímu řidiči naproti. Před Kroměříží zastavila služební vozidlo, kolegové z něj vystoupili a snažili se podle předpisů řidiče zastavit. Muž ale nereagoval a do stojícího služebního vozidla narazil," uvedla Kyšnerová.

Ujíždějící vozidlo skončilo po nehodě v příkopě. Policisté i řidič z ní vyvázli bez zranění. Po dobu vyšetřování nehody byla silnice mezi Kroměříží a Lutopecnami uzavřena, policisté odkláněli dopravu na objízdné trasy. Případem se policie nadále zabývá.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 22. září 2020

Očekáváme v 17:00 26°C

Celá předpověď