Řidič měl ve Zlíně téměř čtyři promile alkoholu v dechu

foto Měření dechové zkoušky - ilustrační foto.

Zlín - Řidič osobního automobilu měl ve Zlíně téměř čtyři promile alkoholu v dechu. Přijel si o víkendu na čerpací stanici pro pivo, narazil tam do stojícího auta. Policisté z dostupných evidencí zjistili, že řídil, ačkoli není držitelem řidičského průkazu, a že vozidlo, v němž jel, nemá platnou technickou kontrolu. ČTK o tom dnes v tiskové zprávě informovala zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

"V sobotu dopoledne překvapil návštěvníky čerpací stanice ve Zlíně řidič osobního vozidla Škoda Fabia, který po nekoordinované jízdě svůj vůz zastavil až po nárazu do vozidla Mitsubishi Outlander, jež stálo u stojanu na čerpání pohonných hmot," uvedla mluvčí.

Dechová zkouška prokázala u šestačtyřicetiletého řidiče Škody Fabia téměř čtyři promile alkoholu. "Muž policistům vysvětlil, že si jel s kamarádem jenom koupit další pivo. Škoda na obou vozidlech činí asi 20.000 korun," uvedla mluvčí.

Podnapilý řidič měl v minulosti zakázáno řízení již sedmkrát. "Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky," uvedla Kozumplíková.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 5. srpna 2021

Očekáváme v 9:00 16°C

Celá předpověď