Richarlison rozhodl o výhře Evertonu nad Crystal Palace

foto Fotbal. Ilustrační foto.

Londýn - Fotbalisté Evertonu porazili v 26. kole anglické ligy Crystal Palace 3:1. Vítěznou branku dal v 59. minutě brazilský útočník Richarlison.

Trenér Crystal Palace Roy Hodgson vyslal do utkání nejstarší základní jedenáctku v klubové historii s věkovým průměrem přes 30 let, zkušená sestava ale body nevybojovala. V 59. minutě se za stavu 1:1 prosadil Richarlison přesnou střelou k tyči po individuální akci. Na konečných 3:1 v závěru upravil svou 11. ligovou trefou v sezoně nejlepší střelec týmu Dominic Calvert-Lewin.

"Karamelky" drží pětizápasovou sérii bez prohry a posunuly se v neúplné tabulce na sedmé místo. Program 26. kola Premier League je kvůli krátké zimní pauze rozprostřen do dvou týdnů.

Výsledky 26. kola anglické fotbalové ligy

Everton - Crystal Palace 3:1 (18. Bernard, 59. Richarlison, 88. Calvert-Lewin - 51. Benteke),

18:30 Brighton - Watford.

1. Liverpool 25 24 1 0 60:15 73
2. Manchester City 25 16 3 6 65:29 51
3. Leicester 25 15 4 6 54:26 49
4. Chelsea 25 12 5 8 43:34 41
5. Tottenham 25 10 7 8 40:32 37
6. Sheffield United 25 9 9 7 26:23 36
7. Everton 26 10 6 10 34:38 36